TIP na jún: Miláno za cenu spiatočných leteniek len za 13€!

586

Toto talianske mesto módy je lákavou destináciou pre mnoho ľudí. Je veľmi obľúbené a možno povedať, že jedno z najkrajších miest v Európe. Do rytmu módy v jeho rodisku tancuje každá žena.

milan fotografia
Foto od stefanjurca

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky iba za 13€! Dostaviť sa však musíte na letovisko v Katoviciach. Odtiaľ odletíte do letiska Milan Malpensa. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín začiatkom júna, napr. od 6.6. – 13.6.2018. Viac na Ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Niečo o Miláne:

– Toto veľkolepé európske mesto vám ponúka všetko. Od nádherných historických pamiatok cez výbornú kuchyňu až po svetové obchodné značky. Fanúšikovia módy odtiaľ neodídu s prázdnymi rukami.

– Hneď ako dorazíte ku gotickej milánskej katedrále Il Duomo di Milano, ostanete v nemom úžase. Niekomu pripomína cukrový hrad, inému rozprávkový palác.

– Takisto nevynechajte Sforzovský hrad tróniaci na Piazza Sforzesco už od 14.storočia a Baziliku Sv. Lorenza pýšiacu sa starovekou knižnicou.

– Alebo choďte pozrieť na túto veľkolepú galériu – Galleria Vittorio Emanuele II.

milan fotografia
Foto od Sgt Garcia F

– Niečo pre ženy: zapamätajte si číslo tri, linkou tohto metra sa dostanete do milánskeho srdca módy, na Via Montenapoleone. Sídlo svetových majstrov a fashion trendov je korunované najvyššou budovou mesta, mrakodrapom Pirelli.

milan fotografia
Foto od Dimitris Graffin

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Milána:

Ak plánujete dovolenku v Miláne alebo v jeho okolí, rozhodne si prečítajte nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady, ako sa najlepšie ubytovať, čo v Miláne vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na tomto odkaze.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre