Tip na jún: spiatočné letenky do Lisabonu len za 46€!

252

V tomto hlavnom meste Portugalska nájdete rozmanité kultúry, uvoľnenú atmosféru a tiež úžasné historickú pamiatky. Výsledkom všetkých jeho skvostov je jedno z najpríjemnejších európskych miest.

lisbon fotografia
Photo by birgl

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za 46€! Dostaviť sa musíte na letisko v poľských Katoviciach. Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu je momentálne dostupný len jeden termín, a to od 3.6. – 6.6.2018. Viac na Wizzair.

Batožina:

Bez príplatku je možné zobrať si so sebou aj príručnú batožinu s rozmermi maximálne 55×40×23 cm a váhou do 10 kg.

Niečo o Lisabone:

– Po meste vás budú sprevádzať tóny ich tradičného spevu a vy by ste rozhodne nemali vynechať prechádzku nádhernými historickými uličkami.

– V meste sa nachádza 24 rôznych výhliadok, odkiaľ uvidíte celú metropolu ako na dlani. Stále budete len na skok od pláží či malebných dediniek na kopcoch.

– Vyskúšajte jazdu električkou 28 – je drevená a uvidíte z nej mnoho historických pamiatok. Prechádza cez Bairro Alto, štvrte Baixa a Chiado a končí v starodávnej štvrti Alfama. Jazda stojí iba necelé 3 eurá.

lisbon fotografia
Photo by LauraRinke

– Rozhodne ochutnajte miestnu kuchyňu a takisto navštívte najdlhší most v celej Európe Vasco da Gama.

– Belém – celá historická štvrť pri pobreží na západe Lisabonu. Nájdete tu tie najkrajšie pamiatky, ako Mosteiro dos Jerónimos alebo Belémsku vežu. Torre de Belém bola pôvodne postavená na obranu mesta a slúžila aj ako maják, dnes je zapísaná na zozname UNESCO.

lisbon fotografia
Photo by 6252550

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou tohto mesta:

V prípade, že sa chystáte navštíviť Lisabon, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady čo ochutnať, ako sa dobre ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo aj o doprave. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre