Tip: spiatočné letenky do krásneho regiónu – Toskánska, za cenu iba 40€!

317

Je to najromantickejšia oblasť v Taliansku. Okrem krásnych kopcov, rozmanitých pobreží tu nájdete aj krásne mestá. Mestá ako Florencia, Pisa či neďaleké Benátky musí aj neromantik zažiť.

florencia fotografia
Foto od Rodrigo_Soldon

Práve teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 40€! Poletíte z rakúskej Viedne priamo do mesta Pisa. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 16.9. – 24.9.2018. Viac leteniek na Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

O Toskánsku:

– Zažijete tu pravý gastronomický zážitok. Pretože miestni kuchári vám navaria na vysokej úrovni z vynikajúcich surovín ako diviak či steak. A jedlo pozostáva tiež z hojnej produkcii zelenej a zlatej toskánskej úrody.

– Florencia je mestom módy a tiež domovom návrhárov ako Salvatore Ferragamo či Roberto Cavalli. Takže s prázdnou rukou asi neodíjdete. A navyše má výhodnú polohu, keďže je neďaleko Ríma a Benátok.

florencia fotografia
Foto od El Galeno

– Nájdete tam nepoškodené lesy a pláže Maremma alebo pláže v oblasti Punta Ala, stredoveké opevnené mesto Castiglione della Pescaia, ale aj rybársku dedinku Porto San Stefano.

Návštevníkov láka Toskánsko najmä kvôli krásnym kopcom a vinohradom, historickým mestám, skvelému jedlu alebo aj kvôli vínu zo známej oblasti Chianti. Nech sa rozhodnete navštíviť ktorékoľvek mesto v tomto regióne, odnesiete si odtiaľ krásne zážitky.

– Mesto Pisa preslávila 56-metrov vysoká šikmá veža, ktorá je svetovou ikonou. Momentálne sa odkláňa od osi o približne 4 metre.

pisa fotografia
Photo by schmidmatthieu

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Ďalšie tipy pre dlhší výlet po Taliansku:

V prípade, že sa nevyberiete len do tohto regiónu, ale aj do iných talianskych miest, napr. do Ríma, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako a kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Všetko nájdete na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre