7 typov zamestnaní, na ktoré sa najviac hodia veľmi empatickí ľudia

909

Každý si potrebuje zarobiť na živobytie. Prioritou každého človeka by malo byť hľadanie zamestnania, ktoré ho napĺňa. Platí to najmä o empatoch a ľuďoch, ktorí sú veľmi citliví, ktorým sa v práci často darí lepšie, keď uprednostňujú naplnenie. Veľmi citliví ľudia majú tendenciu cítiť veci ostrejšie a nesú väčšiu emocionálnu váhu zo stresu života a práce. Naplňujúca práca, ktorá je odlišná, môže uľahčiť znášanie stresu, najmä pre empatov. Týchto sedem kariérnych ciest môže byť skvelou voľbou pre ich naplnenie a bonusom je prínos pre nás všetkých.

Umelec

3 47
Zdroj: canva

Empat je duša, ktorá je často vnímavejšia, viac ladí s emocionálnymi prúdmi sveta a spoločnosti. Cítia veci hlboko, prudko, až do bodu, kedy to môže byť bolestivé alebo škodlivé pre ich vlastné blaho. Pociťovanie emócií takýmto surovým spôsobom dáva empatii výhodu pri vytváraní zmysluplného, ďalekosiahleho umenia všetkých typov. Typ umelca, ktorý zanecháva dojem na svete, vlieva časť ich duše, svojich emócií do každého jedného diela. Človek, ktorý sa rozhodne venovať sa umeniu ako kariére, môže do svojej práce nasmerovať svoje vnímanie, svoje šťastie a smútok a hlboký pocit zo sveta. Svet potrebuje veľkolepé umenie, ktoré rozprúdi naše emócie, pohne nami, inšpiruje nás, aby sme siahali po stále väčších veciach. Byť umelcom sa len zriedka vypláca tak dobre, ale môže to mať obrovský vplyv na životy iných. Internet určite pridal významný nový uhol k budovaniu publika, ktoré ocení a dokonca zaplatí za prácu umelca.

Právnik

4 33
Zdroj: canva

Nezdá sa pravdepodobné, že by sa empatovi darilo v práve, však? Pravdou je, že existuje veľa odvetví práva, v ktorých môže empatova pozornosť a vášeň prospieť ľuďom. Právny systém je zložité miesto, ktoré si vyžaduje sprievodcu a priznajme si to, právnici sú drahí. V dôsledku toho môžu právnici všetkých typov pracovať pro bono pre zraniteľné skupiny obyvateľstva. Empati môžu výrazne zmeniť zastupovanie a obranu práv obvinených. Ľudí, ktorí sa pohybujú v situáciách domáceho násilia alebo poskytovanie bezplatného právneho poradenstva charitatívnym a neziskovým organizáciám. Vzhľadom na to, že mnohí empatici sú citliví, nemusia byť spravodliví v intenzívnejších, vysokotlakových právnych disciplínach. Disciplíny ako súdne konanie a právo obchodných spoločností môžu byť vysoké stávky, vysoký tlak a vysoký stres. Navonok sa nemusí zdať, že právo by bolo doménou empata, ale realita je taká, že empat sa môže dotknúť a zlepšiť mnoho životov ako právnik.

Sociálna práca

5 25
Zdroj: canva

Oblasť sociálneho pracovníka sa rozprestiera široko-ďaleko. Možno ich nájsť pri práci pre korporácie, charitatívne organizácie alebo vládu. Sociálni pracovníci poskytujú zraniteľným ľuďom podporu pri zvládaní komplikovanej byrokracie, ako aj pri obhajobe blaha svojich klientov. Empat sa prirodzene hodí do role sociálneho pracovníka, keďže aktívne pracujú na zlepšení života ľudí. Nie však každý príbeh má šťastný koniec a na svete je priveľa utrpenia. Osoba, ktorá sa chce venovať sociálnej práci, sa musí uistiť, že má zdravé návyky starostlivosti o seba, hrubú kožu a schopnosť vyrovnať sa s temnejšími stránkami života. Byť vystavený niektorým z najnegatívnejších prvkov ľudskosti a spoločnosti môže zanechať na človeku hlbokú daň až do bodu, kedy je vyhorenie pravidelnou a potenciálnou hrozbou. Nie je nezvyčajné, že ľudia opúšťajú sociálnu prácu po piatich alebo šiestich rokoch.

Starostlivosť o zdravie

6 25
Zdroj: canva

Mnoho profesií zameraných na zdravie môže byť skvelou a samozrejmou cestou. Existuje veľa lekárov, sestier a iného zdravotníckeho personálu, ktorí vstupujú do tejto oblasti kvôli ich túžbe pomôcť svojim blížnym. Duševné zdravie je pre Empata bežnou destináciou a môže sa hodiť, pokiaľ je daná osoba schopná udržať si svoje zdravie a nebrať na seba príliš veľa bolesti svojich klientov. Oblasť medicíny je oblasťou, ktorá bude vždy potrebovať kvalifikovaných a starostlivých ľudí, ktorí budú poskytovať služby chorým a zraneným. Oblasti ako ošetrovateľstvo sú dostupné už za pár rokov. Existuje niekoľko ďalších podporných úloh, ktoré si na začatie práce vyžadujú iba dvojročný titul alebo certifikáciu, ako napríklad röntgenový technik.

Hospicová práca

7 25
Zdroj: canva

Hospicová starostlivosť je trochu odlišná od iných lekárskych profesií, pretože sa sústreďuje na poskytovanie pohodlia a služieb rodinám, ktoré čelia špecificky život obmedzujúcim chorobám. Tento typ práce môže byť o niečo širší ako všeobecná lekárska práca, pretože často zahŕňa sociálne a duchovné prvky, ktoré rodine pomáhajú vyrovnať sa s výzvami, ktorým teraz čelia. Prístup tela, mysle a ducha hospicovej starostlivosti môže byť pre empatov príťažlivý, pretože je menej obmedzujúci a rigidný. Pracovníci hospicu sa môžu ocitnúť nielen pri poskytovaní starostlivosti chorému, ale často slúžia aj na to, aby pomohli utešiť rodiny týchto ľudí, keď sa vyrovnávajú s touto zmenou v živote. Poskytujú pacientovi potrebnú zdravotnú starostlivosť, vzdelávajú rodinu o chorobe a spôsobe starostlivosti a hodnotia a poskytujú potrebné služby, aby pomohli zmierniť nepohodlie a chorobu pacienta. Dobrovoľníci často zastávajú menšie úlohy v rámci hospicovej práce, ako sú napríklad vybavovanie rodinných záležitostí alebo len poskytovanie spoločnosti v ťažkých časoch.

Charitatívna práca

8 9
Zdroj: canva

Charitatívna práca je pre empata samozrejmosťou. Existuje mnoho rôznych druhov charitatívnych organizácií a organizácií, ktoré pracujú na zlepšení sveta akýmkoľvek spôsobom. Môžu siahať od priamej služby ľuďom cez poskytovanie produktu alebo služby, ktoré budú prospešné pre ľudí, až po pomoc zvieratám pri ochrane prírody. Neziskové organizácie a charitatívne organizácie sú pre empatov často atraktívne, pretože zvyčajne nemajú také prísne prostredie ako mnohé tradičné podniky alebo korporátne zamestnania. Neznamená to, že sú laxní alebo nedisciplinovaní, skôr je to jednoducho iné prostredie, kde sa darí rôznym typom ľudí.Dobrovoľnícka práca je vynikajúcou možnosťou, ak charitatívna práca nie je životaschopnou kariérou. Dokonca aj možnosť zapojiť sa sem a tam do dobrovoľníckej práce môže veľa pomôcť pozdvihnúť ducha empata a prinútiť ich, aby sa cítili viac prepojení a uzemnení. Samozrejme, charitatívna práca nie je bez výziev. Rozpočty sú často napäté a to môže byť pre všetkých veľmi stresujúce.

Samostatná zárobková činnosť

9 8
Zdroj: canva

Skvelou voľbou pre empata môže byť takmer každá možnosť samostatnej zárobkovej činnosti. Existuje toľko príležitostí, ako rozvíjať rôzne zručnosti a kariéry. V skutočnosti je to všetko v tom, ako to používate.Automechanik? Dobrovoľne urobte nejaké opravy a účtujte si iba diely. Vývojár? Staňte sa dobrovoľníkom a robte nejakú prácu pre organizáciu, ktorá potrebuje slušnú alebo aktualizovanú webovú stránku (mnohí to robia!). Poradca? Ponúknite svoje odborné znalosti organizácii vo vašom odbore, ktorá by z toho mala úžitok.Najdôležitejším faktorom pri výbere povolania je vedieť a pochopiť, čo je človek schopný zvládnuť.Opatrovateľské povolania môžu viesť k vynikajúcej kariére, ale niekedy môže byť ťažké niesť ťarchu utrpenia iných. Človek potrebuje hrubú kožu, pevné hranice a zdravé mechanizmy zvládania, aby sa zbavil stresu a utrpenia. Niektorí ľudia sú na tom lepšie ako iní. To, že sa dobre poznáte, znamená, že sa budete môcť najlepšie rozhodnúť pri výbere kariéry, ktorá bude odmeňujúca a napĺňajúca.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.