Toto je prvá svetová spoločnosť na výrobu plienok, ktorá bude použité plienky zbierať a kompostovať

479

Pre rodičov, ktorí sú ohľaduplní k životnému prostrediu, je toto určite skvelá správa. Už totiž nebudú musieť hádzať tisíce jednorazových plienok do koša, ktoré sa následne ocitnú na skládke, kde sa rozkladajú aj 500 rokov. Spoločnosť ponúka rodičom inú, ekologickú cestu. Stačí poslať použité plienky spoločnosti Dyper späť alebo použiť miestny kompostér. Podmienkou je, logicky, že rodičia musia nakúpiť plienky práve od tejto značky.

Foto od FB Dyper

Výrobca sa totiž spojil s inou spoločnosťou a začali vyrábať bambusové plienky. Spoločnosť TerraCycle recykluje a kompostuje niektoré z najťažších predmetov na svete a plienky boli ich ďalším cieľom. Unikátny program recyklácie zvaný ReDyper zahŕňa aj krabice a vrecká, ktoré spĺňajú prepravné špecifikácie OSN, ako aj predplatené štítky na prepravu, aby bol celý proces čo najjednoduchší. „Musí to byť veľmi pohodlné. A dôležité je, aby sme si boli vzájomne čo najbližšie,“ povedal riaditeľ spoločnosti TerraCycle. Myslel tým blízkosť ľudí a kompostujúcu spoločnosť.

Ak by všetky plienkové firmy stavili na investície napomáhajúce ekológii, ako je to v prípade aj tejto spoločnosti, tak by to dokázalo výrazne napomôcť životnému prostrediu. Každý rok sa vyhodí do koša približne 3,5 milióna ton plienok a aj preto je veľmi potrebný akýkoľvek program recyklácie plienok. Dyper totiž vyrába svoje výrobky bez akýchkoľvek nebezpečných chemických látok, zaisťuje minimálne poškodenie životného prostredia, pridáva viac prírodných zložiek a ponúka plienky s najrýchlejším časom kompostovania. Zatiaľ táto iniciatíva funguje len v USA, no dúfajme, že sa rozšíri aj ďalej do sveta.

 

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre