Toto sú zrejme tie najbizarnejšie mestá a dedinky, v ktorých ľudia žili alebo ešte stále žijú

16392

Svet je plný úžasných, ale aj menej úžasných miest. Po celej planéte nájdete roztrúsené mestá, ktoré sú tak trochu desivé resp. nezvyčajné. A práve takéto vám teraz chceme predstaviť. Po prečítaní tohto článku zistíte, že viesť normálny život je vlastne dosť nudné. Pripravte sa na bláznivú prehliadku podivných miest a obcí.

Longyearbyen, Svalbard

Ide o veľmi chladné, no krásne mesto, kde musia ľudia čeliť mnohým nezvyčajným situáciám kvôli ťažkým podmienkam. Domy sú postavené na akýchsi choduloch, aby v lete udržali topiaci sa sneh a nezaplavilo ich. Slnko tam poznajú len štyri mesiace. Je dokonca nezákonné zomrieť a byť pochovaný v mestečku, pretože nízka teplota zabraňuje rozkladu tiel.

svalbard fotografia
Foto od Christopher.Michel

Nimbin, Austrália

Nachádza sa v austrálskom regióne „Rainbow“ a je rajom austrálskej kontrakultúry, ktorá siaha až do začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia. Vtedy do mesta migrovalo mnoho mladých vysokoškolákov, zástancov hippies, párty ľudí aj kultúrnych revolucionárov. Médiá často opisujú Nimbin ako sociálny experiment alebo drogové hlavné mesto Austrálie, no pre mnohých je to úplne obyčajné miesto vhodné najmä na skvelý oddych.

Foto od wikimedia

Rennes-le-Château, Francúzsko

Táto malá krásna francúzska dedina na kopci je známa ako domov mnohých záhad, vrátane mýtických pokladov, nevyriešených vrážd a tajomstiev, ktoré siahajú až ku koreňom kresťanstva. Fanúšikovia autora Dana Browna vedia o podobných udalostiach vďaka jeho knižným dielam viac, a to aj vďaka najpredávanejšiemu románu Da Vinciho kód.

Foto od wikimedia

Thames Town

Aj keď pôjdete do čínskeho Šanghaja, aj tam môžete navštíviť klasické anglické mesto s tradičnou anglickou architektúrou, kuchyňu a dokonca aj typickými červenými telefónnymi búdkami, ktoré sa spájajú s Londýnom. Pre nás je to trochu nezvyčajné, no Čína je typická tým, že tam napodobňujú hocičo, počnúc celými mestami. Preto ak budete na ceste po východnej Ázii, vedzte, že aj tam okúsite kus Európy.

Foto od wikimedia

Yangsi, Čína

Často označovaná ako „trpasličia dedina“, a to zo zrejmých dôvodov – až neuveriteľných 40% populácie tvoria malí ľudia, resp. hovorovo povedané trpaslíkovia. Hoci presný dôvod nezvyčajne vysokého počtu malých ľudí je záhadou, existujú rôzne teórie, ktoré sa líšia – od vysokej koncentrácie ortuti v pôde až po feng shui. Niektorí cudzinci aj miestni zas veria, že sú prekliati!

Foto od youtube

Ostrov Hashima, Japonsko

Je to japonský ostrov, ktorý sa takmer cez noc zmenil z prosperujúcej komunity na mesto duchov. Kedysi tam fungovala tam uhoľná baňa, kde aj väčšina obyvateľov pracovala, no v roku 1974 odtiaľ všetci odišli. Dnes na toto miesto zavítajú už iba turisti a zväčša odtiaľ odídu s nejakým zaujímavým strašidelným zážitkom.

Foto od wikimedia

Kowloon Walled, Hong Kong

Predtým, než ho v roku 1994 zbúrali, bolo toto mesto známe ako najhustejšie miesto na svete. Išlo v podstate o metropolu a svetovú raritu. A to z toho dôvodu, že nižšie budovy boli postavené vedľa seba tak natesno, že viac ako 33 000 ľudí malo žiť v jedinom bloku.

Foto od wikimedia

Miyake-jima, Japonsko

Mesto sa nachádza na úpätí aktívnej sopky a jeho obyvatelia sú vystavení neprirodzene vysokým úrovniam oxidu siričitého 24 hodín denne, sedem dní v týždni! Keď zaznie siréna, každý jedinec si musí okamžite nasadiť plynovú masku. Sopka Mount Oyama vybuchla za posledných 500 rokov 13-krát, a to vrátane série erupcií v roku 2000, ktoré ostrov úplne uzatvorili na viac ako štyri roky. Ľudia tam aj napriek tomu žijú a pýtate sa prečo? Nuž, hlavný dôvod sú zrejme peniaze, ktoré dostávajú z vedeckých kruhov. Vedci totiž testujú dlhodobý vplyv syričitanov na ľudský organizmus a ľudia sú neustále monitorovaní.

Foto od youtube

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre