Týchto 5 máp vám ukáže, ako veľmi je svet prepojený. A to z rôznych hľadísk

9931

Žijeme v neuveriteľne komplikovanom a vzájomne prepojenom svete. Siete sa rozprestierajú všade po zemi, mori aj vzduchu. Umožňujú nám cestovať či lietať , byť v kontakte s inými a spájať sa medzi sebou aj vtedy, keď sa nachádzate na druhom konci štátu či kontinentu.

Niekedy však na tieto spojenia ako keby zabudneme a uviazneme v našich malých svetoch. Toto je veľmi zaujímavá séria máp, ktoré ukazujú množstvo sietí, ktoré nás spájajú, no niekedy aj tak veľmi rozdeľujú. Aj prostredníctvom nich môžete vidieť, ako sa tento svet za posledných 150 rokov zmenil.

Táto mapa ukazuje kde žijú ľudia:

Na svete je viac ako 60 miliónov kilometrov ciest:

Železnice:

Letiská:

Prístavy:

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre