Ako často by ste si mali umývať vlasy? Záleží to od viacerých faktorov

3022

Podľa metódy “no poo” nepotrebujete šampón na to, aby ste si umyli vlasy. Ak aj nie je táto metóda pre vás, iste ste počas svojho života niekoľkokrát zmenili spôsob umývania vlasov. Veľa ľudí si ich umýva denne, aby dosiahli čistý a svieži vzhľad. Samozrejme, v prvý deň vyzerajú vlasy skvele, avšak príliš časté používanie šampónu vám môže skôr ublížiť než pomôcť.

1. Záleží na type vašich vlasov

Zatiaľ čo si niektorí potrebujú vlasy umývať denne, iným stačí raz do týždňa. Ak máte riedke a jemné vlasy, pravdepodobne ich potrebujete umývať každý deň, pretože práve tento typ vlasov býva rýchlo mastný. Suché a kučeravé vlasy potrebujú umývania menej, ľuďom s objemnými vlasmi stačí šampón raz do týždňa.

2. Trochu mazu

Máme tendenciu si umývať vlasy hneď, ako zacítime, že sú trochu mastné. Maz je však potrebný pre zdravie a krásu našich vlasov.
Napriek tomu, čo nám hovoria v reklamách, umývanie vlasov na dennej báze môže spôsobiť nemalé problémy. Vlasy sú kompletne zbavené svojich prirodzených olejov a ťažšie sa s nimi pracuje. Ak pokožku hlavy príliš vysušujete, vlasy budú oveľa rýchlejšie mastné. Aby ste predišli všetkým týmto problémom, odporúča sa umývať vlasy každé 2 – 3 dni.

3. Tréning

Nie je veľkým prekvapením, že po cvičení vyzerajú vlasy všelijako, len nie sviežo. Sprcha po tréningu vás nielen zbaví nečistôt, ale pomôže vašim svalom aj rýchlejšie zregenerovať. Ak cvičíte pravidelne, umývanie vlasov každý deň ochráni vašu pokožku pred infekciami a upchatými pórmi, ktoré vedú k spomaleniu rastu vlasov alebo vypadávaniu.

4. Časté používanie vlasových prípravkov

Ak máte pocit, že sú vaše vlasy po rokoch žehlenia a používania rôznych sprejov tenšie a slabšie, máte pravdu. Laky a gély na vlasy vám zaručene spravia objem, ak ich však používate príliš často, môžu sa usadiť na pokožke hlavy a spôsobovať nepríjemné svrbenie.

5. Farbené vlasy

Farbenie vlasov je zábava a výborný spôsob, ako osviežiť vzhľad. Ak však chcete, aby vám farba vydržala dlhšie sýta, mali by ste si vlasy umývať 2 – 3 krát do týždňa.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre