Čo všetko sa dá stihnúť do veku 30 rokov? Napríklad i letieť do vesmíru či objaviť kométu!

2532

Všeobecný návod na život neexistuje. Každý si ho žije po svojom snažiac sa dosiahnuť čo najväčšiu spokojnosť a šťastie. Pritom by sa dalo povedať, že práve obdobie do 30-teho roku života je kľúčové, napríklad k tomu dosiahnuť úspech. Mnohí dnes vyštudujú vysokú školu, nájdu si prácu, založia rodinu alebo začnú podnikať. Sú to všetko veľké míľniky v ich živote, no stále to nie je objavenie gravitačného zákonu, novej kométy na oblohe ani definovanie teórie evolúcie.

Viete si predstaviť, že všetky tieto prelomové informácie, o ktorých sa učíme v školách vynašli celkom mladí ľudia? Je to neuveriteľné, ale zároveň nanajvýš obdivuhodné. Takže, stihnúť sa dá aj do tridsiatky veľa, je len na nás ako sa k zodpovednosti postavíme.

Pravdou ale je, že aby človek dosiahol niečo veľkolepé musí tomu aj veľa obetovať. Musí byť vášnivý a sústredený a všetok svoj voľný čas venovať nie zábave, ale naplneniu svojho cieľa. Potom môže urobiť niečo, čo ovplyvní celý chod dejín. Tak sa zapíše do histórie.

Či už je to v oblasti športu, vedy, filmu, hudby alebo letectva, dovoľte nám predstaviť vám ľudí, ktorí dosiahli úžasné veci vo veku od 20 do 29. Našim cieľom ale nie je, aby ste sa cítili zle, ale naopak – chceme vás motivovať, aby ste aj vy išli za tým, čo vás napĺňa a v čom ste dobrý. Pracujte na sebe a zlepšujte sa.

Jurij Gagarin sa zapísal do histórie ako prvý človek vo vesmíre vo veku 27 rokov

Zdroj: wikimedia common

Jurij Gagarin bol ruský pilot a kozmonaut, ktorý sa vo svojich 27. rokoch stal prvým človekom, ktorý sa vybral do vesmíru. Cestu absolvoval v kozmickej lodi Vostok 12. apríla 1961. Veľmi rýchlo sa za tento svoj čin stal obľúbenou medzinárodnou hviezdou. Bol ovenčený viacerými medailami a titulmi, vrátane najvyššieho národného vyznamenania – Hrdina Sovietskeho zväzu.

Niels Bohr publikoval svoju revolučnú teóriu atómu vo veku 28 rokov

Autor fotografie je Terry Vlisidis

V roku 1913 mal Niels Bohr len 28 rokov, keď sám navrhol teóriu atómu vodíka založenú na kvantovej teórii, že energia sa prenáša iba v presne definovaných množstvách. Za jeho objav a oddanosť výskumu a vede mu nakoniec udelili Nobelovu cenu.

Keď mal Muhammad Ali 22 rokov, stal sa majstrom sveta

Zdroj: wikimedia common

V 60-tych rokoch minulého storočia bol Muhammad Ali priam nezastaviteľný, nebolo možné ho prekonať a poraziť. Vyhral všetky zápasy, pričom väčšinu z nich ukončil jasným knockoutom. V roku 1964 knockautoval Sonnyho Listona a stal sa majstrom sveta v ťažkej váhe vo veku 22 rokov. Štyri roky predtým vyhral zlatú olympijskú medailu.

Maria Mitchell bola prvou osobou, ktorá objavila novú kométu, mala len 29 rokov

Autor fotografie je Justin Wolff

Maria Mitchell, prvá žena v Spojených štátoch amerických, ktorá sa profesionálne venovala astronómii, sa veľmi rýchlo stala enormne slávnou. A v podstate na to stačil jeden jediný objav. Ako prvá osoba totiž objavila a zmapovala obežnú dráhu novej kométy, ktorá sa stala známa ako „kométa slečny Mitchellovej“. Bolo to v októbri 1847, kedy mala len 29 rokov.

Mary Shelley napísala dielo „Frankenstein“ vo veku 21 rokov

Autor fotografie je Dad Grass

Mary Shelley mala len 16 rokov, keď sa rozhodla utiecť z domu. Život sa s ňou teda nemaznal, no ona sa mu odmietla poddať. Ako 21 ročná napísala slávnu knihu Frankenstein, ktorej príbeh sa stal jedným z najslávnejších všetkých čias.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre