Už rok a pol čaká psík na svojho zosnulého pána na rovnakom mieste. Miestni sa rozhodli zútulniť mu to tam

831

Poznáte film založený na skutočnej udalosti s názvom Hačikó? Ak áno, tak tento príbeh vám ho určite pripomenie. Tento dojímavý príbeh krásneho priateľstva medzi mužom a psom sa teraz po 94 rokov v Grécku akoby znovu opakuje. Tento oddaný pes sa už 18 mesiacov nepohol z miesta, kde pred rovnakým časom zahynul jeho pán. A to aj napriek všetkým snahám ostatných ľudí.

Majiteľom psíka bol 40-ročný muž menom Haris, ktorý zomrel 9. novembra 2017. Zostáva záhadou, ako sa toto nešťastné zviera dostalo na presné miesto, kde sa smrteľná havária udiala. Je totiž vzdialené 12 km od jeho domova v Nafpaktos, nuž ale niet sa čomu čudovať, keďže tieto zvieratá sú na svojich majiteľov nesmierne naviazané. Psík odtiaľ odmieta odísť aj napriek všetkej snahe ostatných obyvateľov, ktorí sa o neho chceli postarať. Po čase zistili, že je to márne a rozhodli sa tak pre iný krok. Postarali sa o to, aby mal pohodlnejší život tak, že mu na tomto mieste postavili malý prístrešok a pravidelne prinášajú jedlo i vodu.

Existuje však nespočetné množstvo srdcervúcich príbehov, ktoré ukazujú bezpodmienečnú lásku a lojalitu psov. Sú to skrátka bytosti, ktoré by za svojich pánov sami položili život. Každý príbeh sa nás hlboko dotýka, ale tiež dokazuje to, že psy sú skutočne tými najlepšími priateľmi človeka a ich nekonečnú lásku by sme im mali opätovať.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre