Úžasné zábery vráskavca dlhoplutvého, ktorý sa predviedol v plnej kráse priamo pred fotografom

739

Keď sa už z času na čas príroda prejaví v plnej svojej kráse, tak to naozaj stojí zato. A vtedy si pomyslíte, akí sme naozaj maličkí. Minimálne pri nasledujúcom zážitku posádky dvoch lodí budete s týmto tvrdením súhlasiť.

V kalifornských vodách pri Monterey Bay sa pohybuje veľmi veľa veľrýb a aj preto láka toto miesto milovníkov týchto zvierat. Mnohí ich tam chodia iba pozorovať. Jeden takýto zvedavý muž sa vydal do vôd a zrejme nečakal, čo sa mu pošťastí. Našťastie, v druhej loďke sedel fotograf a vzácne zábery stihol zdokumentovať. Úžasné obrázky ukazujú, ako sa veľryba vrhá cez vlny oceánu v blízkosti nič netušiacej rybárskej lodi. „Veľryba bola obrovská! Ak by som bol rybár asi by som potreboval nové spodné prádlo,“ povedal fotograf, ktorý zachytil neuveriteľnú chvíľu. Rybársky čln bol v porovnaní s obrovským cicavcov skutočne maličký. Celú situáciu nezachytil len fotograf, ale aj Kate Cummings, ktorá ju z diaľky stihla natočiť.

Dospelé jedince vráskavca dlhoplutvého vážia okolo 25 – 30 ton, pričom dorastajú do dĺžky 12 – 16 m. Tento druh je známy svojim charakteristickým správaním, čo ich robí veľmi populárnymi medzi pozorovateľmi veľrýb.

Zdroj

Foto: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre