V Austrálii našli desiatky mŕtvych vtákov kakadu, ktorým tiekla z očí a krku krv

997

Vyzerá to ako keby išlo o nejaký druh zvláštnej epidémie. No vo vzduchu visí okolo tohto prípadu mnoho otáznikov. V Austrálii sa totiž našli desiatky mŕtvych vtákov. Nebolo by na tom nič zvláštne, ak by im z očí a krku netiekla krv. Odborníci sa týmto nezvyčajným prípadom okamžite začali zaoberať.

Do dnešného dňa bolo nájdených viac ako 50 korel, ktoré sú jedným z druhov kakadu, no počet mŕtvych jedincov neustále rastie. Je dosť možné, že ide o začiatok určitého druhu apokalypsy. Odborníci si myslia, že ich smrť spôsobili jedy Pindone a 1080, ktoré zväčša využívajú na zabíjanie králikov a líšok. A otázka, ktorá sa naskytá znie, či boli otrávení zámerne, alebo išlo len o náhodu.

No na druhej strane je ťažké si predstaviť, žeby viac ako 50 vtákov náhodne skonzumovalo rovnaký jed. Obyvatelia ich však považujú za škodcov, keďže ničia ich majetok aj poľnohospodárske plodiny. Preto prijali mnohé opatrenia, ktoré zahŕňajú aj povolenie využívať plynové zbrane, elektrické systémy či dravce. Aby ochránili svoje aktíva, identifikovali niektoré oblasti, v ktorých sa tieto druhy vtákov sústreďujú. Rada však nikdy nezaviedla žiadne opatrenia, ktoré zahŕňajú použitie jedu.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre