V Dánsku sa môžu pochváliť aj takýmto nádherným mestečkom, ktoré je naozaj jedinečné

5005

Na svete je veľa jedinečných miest i väčších obydlí, ktoré sú tak originálne naplánované, že sa veľakrát nestačíte diviť. Aj s pomocou satelitov a leteckých fotografií máme možnosť vidieť, ako starostlivo sú rozmiestnené budovy na vidiekoch či v mestách. A vďaka týmto technológiám teraz máte možnosť nahliadnuť do dánskeho mestečka.

Zaujímavým divom je Brøndby Haveby alebo Brøndby Garden City. Toto „záhradné mesto“ sa nachádza neďaleko dánskej Kodane. Tamojšie domy majú veľké dvorčeky, ktoré poskytujú únik z rušného a husto osídleného mesta a tiež dávajú príležitosť oddávať sa koníčkom pestovania rastlín a plodín. Táto mimoriadne zaujímavá myšlienka záhradného mesta bola schválená ešte v roku 1964 a postupne sa začali v oblasti objavovať fascinujúce kruhy. Architekt nezvolil takýto typ usporiadania náhodou. Myšlienka projektu je jednoduchá: zvýšiť sociálnu interakciu medzi tými, ktorí tieto domy obývajú.

View this post on Instagram

The Round Gardens ?? // Unreal how my recent images from here went crazy viral… I put together this video to hopefully help everyone understand more about this phenomenon allotment gardens. These 12 circular community gardens were designed by the genius landscape architect Erik Mygind as a place where people can get away from the stresses of apartment living, plant some fruit trees and to relax on the weekend. Typical rent per garden is around $150/month. Due to zoning restrictions, people can only live on the property 6 months out of the year. The intention behind this unique layout was to mimic the traditional patterns of the 18th century Danish villages, where people would use the middle as a focal point for hanging out, mingle and social interchange between neighbors. To create somewhat of a privacy between each gardens, the bordering hedges are slanted towards the middle and being used for parking purposes as you can see from the video. Love it or hate it, I hope you'll enjoy this video & share it to those that take their backyard for granted ?? #amazingdenmark .

A post shared by Henry Do (@henry_do) on

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre