V ktorej krajine sa každý rok vysadí viac ako 150 miliónov stromov a niečo o škótoch #zaujimavosti

2728

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorej krajine sa každý rok vysadí viac ako 150 miliónov stromov a tiež aj to, kedy je najlepší čas na sex.

 

,,Celkový objem dreva vo fínskych lesoch je približne 2 306 miliónov metrov kubických. Objem každoročne stúpa, keďže ročný prírastok lesa už mnoho rokov prevyšuje objem ťažby. Ničenie lesov je vo Fínsku zakázané od prijatia prvého zákona o lesoch v roku 1886. Dnes to znamená, že pri výrube dreva treba do piatich rokov od výrubu vysadiť nové stromy. Vo Fínsku sa každý rok vyrúbe v priemere niečo cez dve percentá lesnej plochy. Jedna tretina z toho je konečná ťažba, čo znamená, že sú vyrúbané takmer všetky stromy, a dve tretiny je stredná ťažba, čo znamená preriedenie lesa, aby sa vytvorilo viac miesta pre rast stromov.“

,,Prieskum, ktorý uskutočnili výskumníci z Forza Supplements v Spojenom kráľovstve, zistil, že najlepší čas na sex bol okolo 7:30. Ale ak nevstávate skoro ráno, najlepší čas by bol do 45 minút po prebudení.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre