V polovici júna ponuka spiatočnej letenky z Bratislavy do Paríža len za 39€!

194

Paríž je mesto, ktoré netreba nikom predstavovať. Radí sa medzi najkrajšie a najromantickejšie miesta vôbec. Takisto patrí medzi tie, ktoré sa tešia každý rok nekonečného záujmu turistov.

Photo by Walkerssk

Teraz máte možnosť odletieť z Bratislavského letiska priamo do Paríža za cenu spiatočnej letenky iba 39€! Poletíte spoločnosťou Ryanair.

Termín:

Za takúto cenu leteniek môžete odletieť napr. v termíne od 12.6. – 19.6.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou 10kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Čo rozhodne nevynechať v Paríži:

– Petit Palais sa nachádza na brehu Seiny. V tomto paláci sa nachádza múzeum, ktoré vystavuje diela umelcov, a je tiež nazývané malým Louvreom.

– Víťazný oblúk predstavuje významný bod celého Paríža. Pripomína víťazstvá Napoleona Bonaparteho, ale aj francúzskeho národa.

– Moulin Rouge – v preklade červený mlyn je jeden z najznámejších kabaretov na svete a tiež symbol Paríža. Jeho červené svetlá lákali a ešte vždy lákajú davy ľudí, ktorí chcú tento lokál navštíviť a spríjemniť si pobyt v meste.

paris moulin rouge fotografia
Foto od pdbreen

– Champs-Élysées je jednou z najznámejších ulíc na svete, ktorú obkolesujú luxusné obchody, kaviarničky a bary. Považuje sa tiež za jednu z najkrajších ulíc sveta.

– Eiffelova veža – historická dominanta a naznámejšia pamiatka Paríža sa nachádza v parku Champ de Mars v blízkosti Seiny. Bola postavená v roku 1889 pri príležitosti stého výročia Francúzskej revolúcie.

Photo by nordcapstudio

– Mestská štvrť na kopci Montmartre láka svojou pochybnou históriou. Známa aj ako Hora mučeníkov sa nachádza na severe Paríža. Je to mestská časť, ktorá je dnes obšľúbeným miestom turistov aj domácich.

paris fotografia
Foto od corno.fulgur75

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Paríža:

V prípade, že sa chystáte navštíviť toto francúzske mesto, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady čo ochutnať, ako sa dobre ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo o doprave v Paríži. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre