V Utrechte premenili 316 autobusových zastávok na geniálne útočisko pre včely

1684

Podľa štatistík žije v Holandsku až 358 druhov včiel. Viac ako polovica z nich je ale na pokraji vyhynutia, a preto sú zaradené na Červený zoznam ohrozených druhov. Úradníci v Holandsku si uvedomili rastúci problém a našli geniálne riešenie – premenili mestské autobusové zastávky v Utrechte na útočisko pre včely.

Mesto Utrecht má teraz 316 autobusových zastávok, ktorých strechy sú pokryté zeleňou, ktorá vytvára dokonalé podmienky pre včely. Utrecht je štvrté najväčšie mesto v Holandsku a pomaly sa mení na ekologický raj. Nielenže novo zrekonštruované autobusové zastávky vyzerajú útulnejšie, ale vysadené sukulenty tiež podporujú ubúdajúcu biodiverzitu včiel a čmeliakov. Zelené strechy ďalej pomáhajú zachytávať jemný prach a ukladať dažďovú vodu. Sú veľmi prospešné pre vytvorenie zdravého a obývateľného mesta, ktoré sa dokáže lepšie vyrovnať s klimatickými problémami. Úradníci plánujú s premenou zastávok pokračovať.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre