12 znakov, že váš manžel má krízu a je na tom fakt mizerne

942

Máte pocit, že váš muž má „svoje dni“? Naozaj existuje syndróm, ktorý mávajú muži a je príznakmi podobný ženskej menštruácii. Je náladový, smutný, väčšinou vám iba odvrkne. Nemusíte sa báť. Neprestal vás ľúbiť. Iba potrebuje preklenúť toto obdobie a potrebuje vašu pomoc.

Tento mužský fenomén je často nazývaný aj ako „syndróm hádavého muža“ a my vám prinášame 12 znakov, aby ste si mohli byť istí, že ide práve oňho.

Časté zmeny nálady

3 52
Zdroj: canva

Ak ste si mysleli, že je to dočasná a rýchla záležitosť, nebude to úplne také jednoduché. Je možné, že nálady vášho manžela budú zo dňa na deň horšie a vy nebudete vedieť, čo s ním. Je to v poriadku. Je potrebné iba nájsť spúšťač týchto nálad a snažiť sa ho zamedziť. Pokiaľ budete stáť pri svojom manželovi, spolu to prekonáte.

Zníženie sebavedomia

4 34
Zdroj: canva

Je vedecky dokázané, že pokiaľ v mužskom tele klesne testosterón, automaticky s ním mu klesá aj sebavedomie a má to vplyv na všetky oblasti jeho života. Pokles testosterónu môže byť spôsobený nízkou kvalitou života, chronickými ochoreniami alebo problémom s váhou. Všetko to vplýva aj na jeho ego a cíti sa byť bezcenný a nepotrebný. Najhoršie je, keď nerobí nič, aby túto situáciu zmenil. Aj s týmtp mu budete musiť pomôcť.

Depresia

5 39
Zdroj: canva

O depresii a duševných ochoreniach sa dnes hovorí masovo a zároveň sa o tom mlčí na individuálnej úrovni. Ľudia trpiaci takýmto ochorením, si ho len ťažko priznajú alebo sa zaňho dokonca hanbia. Tobôž muži. Keď u svojho manžela spozorujete najmenšie náznaky, potrebuje vás. Musíte mu pomôcť a podporiť ho. Nájdite mu odborníka a robte všetko preto, aby ste jeho stavu uľavili.

Má stres

6 30
Zdroj: canva

Nepoznáme asi človeka, kto by nebol kvôli niečomu v strese. Dnešná doba si to priam žiada. Je veľmi dôležité vedieť, ako sa stresom vysporiadať. Málo z nás vie, ako zdravým spôsobom stres odbúrať. V takejto chvíli to nevie ani váš muž. Je preto na vás, aby ste svojho muža ukľudnili v takom stresujúcom období.

Nemá takmer žiadnu energiu

7 29
Zdroj: canva

Samotná depresia alebo zmeny nálad spôsobujú veľkú únavu a vyciciavajú človeka z energie. Takáto obrovská únava z ničoho nič, je typickým príznakom mužského syndrómu. Je to veľmi viditeľná a citeľná zmena. Skúste variť viac jedál bohatých na energiu. Možno mu to pomôže.

Andropauza

8 14
Zdroj: canva

Je to mužská verzia menopauzy. Muži prechádzajú hormonálnou nevyrovnanosťou, zmenou nálad a podobne. Vašou úlohou je prečkať to s ním a podporovať ho. Inej cesty niet. Muži ženám v menopauze taktiež nedokážu pomôcť. Musí to proste prejsť.

Ponorí sa sám do seba

9 11
Zdroj: canva

Vytvorí okolo seba obrovský múr, cez ktorý sa vy neviete dostať. Je k vám chladný a na míle vzdialený. Nemali ste sa na neho preto hnevať, ale pokúsiť sa nejako nenásilne k nemu preniknúť. Ak to nejde, musíte to iba prečkať.

Vyhýba sa akejkoľvek komunikácii

10 11
Zdroj: canva

Váš manžel v takýchto chvíľach zmätený sám zo seba a potrebuje sa vysporiadať s istými vecami osamote. Jeho emócie a hormóny sú zvláštne pomixované a bojí sa vám otvoriť. Musíte mu nechať priestor.

Vyhýba sa aj konfliktom

11 9
Zdroj: canva

Má okolo seba vymurovanú stenu a nechce sa s vami rozprávať. Je to práve preto, že sa chce vyhnúť konfliktom s vami. Momentálne nemá fyzickú ani psychickú silu, aby sa s vami hádal alebo vedel vôbec obhájiť svoje konanie. Nevie, čo sa s ním deje a už vôbec vám to nevie vysvetliť.

Zanedbáva svoje povinnosti

12 7
Zdroj: canva

Nevenuje za ani deťom, ani vám, ani domácnosti. Úplne ignoruje svoje povinnosti. Je jasné, že má syndróm hádavého muža. Nechajte mu nejaký čas, nech to rozdýcha. Ale pozor! Keď s tým nezačne niečo robiť, už nikdy to nebude u vás doma ako predtým.

Zlé fyzické zdravie

Je dosť pravdepodobné, že ak mu aj niečo je, v tomto štádiu vám o tom nepovie. Keď si však všimnete, že sa vám niečo nezdá ohľadom jeho zdravia, nenechávajte to len tak. O tomto s ním hovoriť jednoducho musíte. Keď vám aj tak nič nechce povedať, oslovte jeho najlepšie kamaráta alebo niekoho, komu verí. Musíte zistiť, čo sa deje, kým nebude neskoro.

Takmer žiadna chuť na sex

13 4
Zdroj: canva

Všetky vyššie spomenuté faktory ovplyvňujú okrem iného aj sexuálny život. Nechuť alebo nefunkčnosť v rámci intímnych chvíľ, je iba ďalším možným príznakom. Ako manželka ste vy tá najpovolanejšia osoba, ktorá mu s tým môže pomôcť. Chce iba čas, lásku a trpezlivosť.

Zdroj

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.