Vďaka činom tohto mladého muža sa vyschnuté rieky v Indii opäť napĺňajú

818

India v súčasnosti čelí najhoršej vodnej kríze v histórii a zdá sa, že situácia sa v blízkej dobe ani nezlepší. Odborníci odhadujú, že do roku 2020 pravdepodobne dôjde k vyčerpaniu podzemných vôd až v 21 mestách.

Situácia je taká zlá, že každoročne zomrie okolo 200 000 Indov kvôli absentujúcemu prístupu k pitnej vode. Dokonca až 163 miliónov obyvateľov Indie nemá prístup k pitnej vode. Kým vláda sa snaží nájsť nejaké riešenia, na druhej strane sú aj občania, ktorí berú veci do vlastných rúk. Jedným z nich je aj tento mladík.

Foto od boredpanda

26-ročný Ramveer Tanwar to robí tak, že sa snaží obnoviť vyschnuté jazerá. Všimol si totiž, že v jeho oblasti veľa vodných útvarov jednoducho zmizlo. Mnohé z týchto jazier vyschli kvôli znečisteniu a vláda ani občania nepristúpili k žiadnym opatreniam, aby sa tomu zabránilo. A tak Ramveer zobral veci do svojich rúk. Vždy sa snažil vzdelávať dedinčanov o dôležitosti ochrany vôd. Veril, že učením ľudí sa situácia môže zlepšiť. „Kvôli nedostatku povedomia by ľudia v dedine neustále vypúšťali vodu. Robia to z nevedomosti,“ povedal mladík.

Pred a po:

Foto od boredpanda

Avšak, tento aktívny obyvateľ najviac ovplyvnil situáciu až vtedy, keď sa okrem rozprávania s dedinčanmi rozhodol spojiť sa s nimi a začal reálne oživovať mŕtve vodné plochy v okrese. Odkedy s touto iniciatívou v roku 2014 začal, podarilo sa mu zorganizovať vypratanie 12 rybníkov a jazier, čím pomohol dedinčanom znovu získať prístup k zásobovaniu vodou. Ramveer si týmto získal priazeň nielen svojej krajiny, ale celého sveta.

Pred a po:

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Pred a po:

Foto od boredpanda

Toto sú niektoré z jeho veľkých úspechov a v tejto práci neustále pokračuje.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre