5 ikonických vecí, ktoré vlastnilo každé cool dieťa 90. rokov! Pamätáte si ich ešte?

7094

90. roky boli obdobím plným výrazných trendov a kultových predmetov, ktoré nesmeli chýbať v žiadnom školskom batohu. Tieto výnimočné artefakty z minulosti neustále oživujú nostalgiu a spomienky na bezstarostné detstvo. Dnes sa zameriame na 5 vecí, ktoré každé cool dieťa 90. rokov jednoducho muselo mať! Pamätáte sa na ne?

Sony Discman

V 90. rokoch nikto neváhal, keď prišlo na prenosný hudobný prehrávač. Sony Discman bol jedným z najvyhľadávanejších kúskov medzi mladými nadšencami hudby. Vďaka tomuto zariadeniu sme mohli počúvať naše obľúbené CD na cestách, či už sme sa presúvali do školy alebo na rodinné výlety. Pre mnohých z nás predstavoval symbol slobody a nezávislosti.

Sony Discman D-145 face 20160921b“ od MiNe is licensed under CC BY 2.0

Tamagotchi

Ak si pamätáte, že ste nosili malý digitálny prístroj s obrazovkou v tvare vajíčka, potom ste mali Tamagotchi. Títo malý elektronický domáci maznáčikovia nás učili starostlivosť a zodpovednosť. Museli sme sa o ne starať, krmiť ich a hrať sa s nimi, aby prežili. Tamagotchi bola skutočná senzácia a získala si srdcia mnohých detí po celom svete.

Tamagotchi“ od Pascal Maramis is licensed under CC BY 2.0

Tričko Bart Simpson

Ak ste chceli vyjadriť svoju drzosť a ironický humor prostredníctvom oblečenia, tričko s obrazom Barta Simpsona bolo jednoznačne tou správnou voľbou. Simpsonovi sa stali kultovými postavami 90. rokov a Bartovo tričko sa stalo módnym hitom. Nosili sme ich s hrdosťou, a tým sme ukázali svoju dávku sebadôvery a rebelantskej duše.

1990 – Love the Bart Simpson skateboarding shirt!“ od m01229 is licensed under CC BY-SA 2.0

Yu-Gi-Oh karty

Pre mnohé deti v 90. rokoch neexistoval väčší zábavný rituál ako súboj s Yu-Gi-Oh kartami. Tieto malé kartičky so silnými stvoreniami a kúzlami nás priťahovali ako magnet. Každá karta mala svoju hodnotu a strategicky sme s nimi bojovali, vytvárali kolekcie a vymieňali ich s priateľmi. Yu-Gi-Oh karty nás naučili spolupráci, riešeniu problémov a učili nás, že aj najmenší detail môže znamenať rozdiel medzi výhrou a prehrou.

a table topped with lots of cards next to each other
Foto od Jovan Vasiljević na Unsplash

Kaleidoskop

Vektor umenia a fantázie sa v 90. rokoch naplno prejavil v kaleidoskope. Táto jednoduchá a pritom fascinujúca hračka nám ponúkla pohľad do magického sveta krásnych farebných obrazcov. Každý pohyb s kaleidoskopom prinášal nové úžasné obrazce, ktoré nás úplne pohltili. Bolo to ako umenie v malom a skvelý spôsob, ako sa zabaviť bez použitia technológií.

Kaleidoscope“ od lakewentworth is licensed under CC BY-NC 2.0

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre