5 ikonických vecí, ktoré vlastnilo každé cool dieťa 90. rokov! Pamätáte si ich ešte?

7006

90. roky boli obdobím plným výrazných trendov a kultových predmetov, ktoré nesmeli chýbať v žiadnom školskom batohu. Tieto výnimočné artefakty z minulosti neustále oživujú nostalgiu a spomienky na bezstarostné detstvo. Dnes sa zameriame na 5 vecí, ktoré každé cool dieťa 90. rokov jednoducho muselo mať! Pamätáte sa na ne?

Sony Discman

V 90. rokoch nikto neváhal, keď prišlo na prenosný hudobný prehrávač. Sony Discman bol jedným z najvyhľadávanejších kúskov medzi mladými nadšencami hudby. Vďaka tomuto zariadeniu sme mohli počúvať naše obľúbené CD na cestách, či už sme sa presúvali do školy alebo na rodinné výlety. Pre mnohých z nás predstavoval symbol slobody a nezávislosti.

f2b233b4 fb44 433f be25 9f0cf9f8c911
Sony Discman D-145 face 20160921b“ od MiNe is licensed under CC BY 2.0

Tamagotchi

Ak si pamätáte, že ste nosili malý digitálny prístroj s obrazovkou v tvare vajíčka, potom ste mali Tamagotchi. Títo malý elektronický domáci maznáčikovia nás učili starostlivosť a zodpovednosť. Museli sme sa o ne starať, krmiť ich a hrať sa s nimi, aby prežili. Tamagotchi bola skutočná senzácia a získala si srdcia mnohých detí po celom svete.

2524f566 3cd0 42fc 8769 2f2baeeed265
Tamagotchi“ od Pascal Maramis is licensed under CC BY 2.0

Tričko Bart Simpson

Ak ste chceli vyjadriť svoju drzosť a ironický humor prostredníctvom oblečenia, tričko s obrazom Barta Simpsona bolo jednoznačne tou správnou voľbou. Simpsonovi sa stali kultovými postavami 90. rokov a Bartovo tričko sa stalo módnym hitom. Nosili sme ich s hrdosťou, a tým sme ukázali svoju dávku sebadôvery a rebelantskej duše.

9c172938 f78a 4d56 ba0f 2fc829a4b302
1990 – Love the Bart Simpson skateboarding shirt!“ od m01229 is licensed under CC BY-SA 2.0

Yu-Gi-Oh karty

Pre mnohé deti v 90. rokoch neexistoval väčší zábavný rituál ako súboj s Yu-Gi-Oh kartami. Tieto malé kartičky so silnými stvoreniami a kúzlami nás priťahovali ako magnet. Každá karta mala svoju hodnotu a strategicky sme s nimi bojovali, vytvárali kolekcie a vymieňali ich s priateľmi. Yu-Gi-Oh karty nás naučili spolupráci, riešeniu problémov a učili nás, že aj najmenší detail môže znamenať rozdiel medzi výhrou a prehrou.

a table topped with lots of cards next to each other
Foto od Jovan Vasiljević na Unsplash

Kaleidoskop

Vektor umenia a fantázie sa v 90. rokoch naplno prejavil v kaleidoskope. Táto jednoduchá a pritom fascinujúca hračka nám ponúkla pohľad do magického sveta krásnych farebných obrazcov. Každý pohyb s kaleidoskopom prinášal nové úžasné obrazce, ktoré nás úplne pohltili. Bolo to ako umenie v malom a skvelý spôsob, ako sa zabaviť bez použitia technológií.

552e8c1b 5334 4940 b7f4 f2fb2bf2941d
Kaleidoscope“ od lakewentworth is licensed under CC BY-NC 2.0

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.