Vedci prišli s novým zistením – koronavírus zmutoval na 2 a väčšina ľudí trpí tým agresívnejším kmeňom

6745

Nepríjemné zistenie vedcov. Koronavírus už nie je „len“ tým, čím bol na začiatku, došlo totiž k jeho zmutovaniu. Ešte horšia správa je, že jeden kmeň je agresívnejší a práve tým trpí až 70% nakazených ľudí. Zväčša sa zverejňujú o koronavíruse len tie nepríjemné skutočnosti, no treba sa na to pozrieť zo zdravého nadhľadu. Pravdou totiž je, že miera úmrtnosti nie je vysoká. Najvyššia je u ľudí starších ako 80 rokov, kde sa pohybuje na úrovni 14,8%, avšak napríklad u detí od 0-9 rokov je na úrovni 0%. Koronavírus tak zväčša skolí len starších ľudí a najmä takých, ktorí trpia aj inými ochoreniami, ako napríklad kardiovaskulárnymi či cukrovkou, alebo majú oslabenú imunitu.

Nuž, ale poďme sa trochu venovať aj spomínanému zmutovaniu koronavírusu na dva kmene. Do dnešného dňa ohlásili nakazených pacientov z 80 krajín sveta, pričom dokopy ich je až 93 tisíc (z toho 80 000 v Číne) a 3 200 ľudí zomrelo (z toho 2981 v Číne). Na druhej strane treba tiež dodať, že viac ako 50 000 ľudí sa už stihlo vyliečiť. Vedci tvrdia, že jeho zmutovanie nie je nič príjemné, keďže im to výrazne sťažuje vyvinúť účinnú vakcínu či študovať ho. Aj preto faktom zostáva, že ľudia, ktorí sa vyliečili, sa vírusom môžu opätovne nakaziť. Vedci kmene rozdelili a pomenovali ich ako L a S. Kmeň L je viac agresívny a trpí ním už spomínaných 70% ľudí. Boj s týmto novodobým postrachom bude ešte ťažký a dlhý.

 

 

Zdroj: Dailymail

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre