Vedcom sa podarilo natočiť úžasný moment – dvaja veľkí bieli žraloci sa do seba pustili

37485

Dva veľké biele žraloky odhalili svoje obrovské čeľuste, keď sa na seba vrhli v šialenom útoku zachytenom na kamere. Tieto neuveriteľné scény zachytil National Geographic WILD pre jeho novú show Cannibal Sharks.

Sú to neuveriteľne vzácne zábery. Profesor Mark Meekan z Austrálskeho inštitútu pre morské vedy odhalil, že všetci žraloci sú v skutočnosti kanibali – dokonca aj hrôzostrašní veľkí bieli žraloci. Hrozivé fotografie ukazujú mŕtvolu obrovského veľkého bieleho žraloka, ktorého doslova rozožral iný žralok. Takéto kúsky však vedci našli v priebehu rokov oveľa viac. Niektorí mali dokonca oddelenú hlavu od tela alebo chýbali im celé kusy tela.

Profesor Meekan, ktorý skúmal fotografiu žraloka s dvoma obrovskými kusmi mäsa vyňatými z jeho stredu, povedal: „Je to obrovský žralok. Jeho dĺžka predstavuje až 12 metrov a veľkosť uhryznutia je neskutočne masívna. Vyžaduje si to nesmierne množstvo energie na to, aby dokázal vyňať žralok z tela iného žraloka takýto kus.“

Cannibal Sharks je len jeden zo série dokumentárnych filmov o žralokoch, ktoré National Geographic WILD vytvoril pre svoj siedmy ročník Sharkfestu.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Marek
4. augusta 2022 23:59

Ďakujem za článok, zaujímavé. Ak môže konštruktívne poradiť Zuzane Kostelníkovej v ďalšej kariére odporúčam dôslednejšie čítať články a vyvarovať sa bežným chybám. Žralok biely dorastá do max veľkosti cca 6.2m. V dokumente spomína pán veľkosť 12ft, čo je cca 3.6m a nie 12m.