Videli ste Kravaťákov? Tieto snímky sa vám budú páčiť tiež

182
image2
Zdroj: Pixels.com

Obľúbený seriál z právnického prostredia Kravaťáci vyvrcholil v roku 2019 deviatou sériou. Klesajúca sledovanosť a postupný odchod hlavných postáv si vyžiadalo svoju daň. Svojou sofistikovanosťou a eleganciou si však získal nejedného diváka. Ak sa vám páčilo dynamické právnické prostredie, inšpirujte sa našimi tipmi na filmy a seriály, ktoré by ste si mali pozrieť. 

Pearson

Seriál Suits (Kravaťáci) sa dočkal aj svojho menšieho „spin-off“. Herečka Gina Torres si opäť zahrala dynamickú a cieľavedomú Jessicu Pearson. Potom, ako opustila advokátsku kanceláriu, musí riešiť problémy z úplne inej pozície. Cieľavedomá právnička sa po vylúčení z právnickej praxe pripojí ku kancelárii starostu Chicaga.

 

Dostáva sa do situácií, v ktorých často bojuje so svojím vnútorným vrodeným zmyslom pre spravodlivosť. Pokračovanie jednej z najlepších postáv seriálu Kravaťáci by si praví fanúšikovia rozhodne nemali nechať ujsť. Pred pozeraním sa ešte uistite, či máte dostatočne výkonný optický internet, aby ste si vychutnali zážitok naplno. 

White Collar

White Collar alebo Biele goliere je úspešný seriál vytvorený Jeffom Eastinom. Napínavá policajná dráma je často porovnávaná so seriálom Kravaťáci. Najmä kvôli podobnému vzťahu hlavných postáv. V ňom stvárňuje Matt Bomer uhladeného kariérneho podvodníka. 

 

Po tom, čo ho po trojročnom pátraní chytia, výmenou za zhovievavosť súhlasí s informovaním o zločincoch v  „bielych golieroch“. Jeho partnera hrá Tim McKay, ktorý stvárňuje dobročinného špeciálneho agenta. Z ich spolupráce vzniká vzrušujúca dráma, ktorá sa oplatí pozrieť. Podobne ako pri Kravaťákoch, aj zvyšok hereckého obsadenia je silný, vďaka čomu si užijete každú jednu časť.

image1
Zdroj: Pexels.com

The Good Wife

Ďalšia právnická dráma so šikovnou právničkou Alice Florrick, ktorú hrá Julianna Margulies. Dej sa točí okolo právničky, ktorá sa po škandále vracia po 13 rokoch do pracovného kolotoča. Jej manžel, bývalý právny zástupca štátu Illinois, bol odsúdený za korupciu a sexuálny škandál.

 

Alice Florrick okrem vychovávania detí musí zvládnuť aj budovanie právnickej kariéry. Príbeh sa zaoberá vyrovnávaním s verejným ponížením a bojovaním o voľné miesto spoločníka vo firme. Séria si vyslúžila pozitívne ohlasy nielen u divákov, ale aj u kritikov. Získala niekoľko prestížnych nominácií na cenu Emmy či Zlatý Glóbus. 

Better Call Saul

Ďalší „spin-off“, tentokrát obľúbeného seriálu Breaking Bad (Perníkový tatko). Séria sa sústredí na postavu tak trochu šialeného a morálne pochybného právnika Saula Goodmana. Prvá séria sa zaoberá premenou Jimmyho McGilla práve na nekonvenčného Saula. 

 

Tvorcom sa úspešne podarilo zmiešať kriminálne prvky Perníkového tatka s právnickou drámou. Vytvorili tak niečo skutočne jedinečné. Poslednú šiestu sériu si môžete vychutnať už tento rok. 

The Staircase

Adaptáciou rovnomenného dokumentárneho seriálu pretvára kuriózny prípad Michaela Petersona do seriálu. Michael Peterson bol v roku 2001 obvinený z vraždy svojej manželky po tom, čo ju našli mŕtvu v ich dome. Rodinná dráma sa zaoberá vzťahom otca a jeho piatich detí počas súdneho sporu. Každé jedno ovplyvňuje súdny spor inak a všetci sa chcú dozvedieť pravdu. 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.