Viete, aké všetky NAJ patria Antarktíde a ako rýchlo číta šampiónka v rýchločítaní? #zaujimavosti

6173

V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, v ktorej krajine musia prostitútky nosiť reflexné vesty a tiež aj to, v ktorej krajine boli vynájdené prvé plachetnice.

 

,,Zdá sa, že prostitútky sú nebezpečné nielen zo zdravotného hľadiska, ale aj z hľadiska ich pohybu. To je dôvod, prečo sa v záujme ich bezpečnosti aj bezpečnosti vodičov od prostitútok pracujúcich na ulici mimo mesta na severe Španielska vyžaduje, aby nosili dobre viditeľné vesty.“

,,Elvis a Priscilla mali medzi sebou 10-ročný vekový rozdiel. Stretli sa v roku 1959 v západnom Nemecku, kde Elvis slúžil v americkej armáde a Priscilla žila so svojou rodinou. Elvis mal 24 a Priscilla 14. Pár si hneď sadol, no Priscilini rodičia boli proti tomu, aby spolu chodili. Priscilla však v rozhovore pre Closer Weekly v roku 2017 prezradila, že po tom, čo sa jej rodičia stretli s Elvisom, si ho obľúbili. V roku 1962, keď bol Elvis prepustený z armády a vrátil sa do USA, jej rodičia Priscilli dali povolenie navštíviť Elvisa v jeho slávnom dome v Gracelande. O rok neskôr jej bolo dovolené presťahovať sa do USA a Priscilla žila v Gracelande s Elvisom, kým ešte chodila na strednú školu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre