Viete, čo sa deje s vaším mozgom, keď sa dozviete nový fakt a niečo o káve #zaujimavosti

4679

V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, čo sa deje s vaším mozgom, keď sa dozviete nový fakt a tiež aj to, ktorý štát produkuje viac plastového odpadu ako ktorákoľvek iná krajina na Zemi.

 

,,Mastné ryby ako losos, sleď a makrela obsahujú živiny, ktoré môžu podporiť rast vlasov. Sú vynikajúcim zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré sú spojené s rastom vlasov. Štúdia na 120 ženách zistila, že užívanie doplnku s obsahom omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ako aj antioxidantov znižuje vypadávanie vlasov a zvyšuje hustotu vlasov. Ďalšia štúdia zistila, že užívanie doplnku s rybím olejom výrazne znížilo vypadávanie vlasov a zvýšilo rast vlasov u žien s rednúcimi vlasmi.“

,,Rihanna je najznámejšou občiankou Barbadosu a v roku 2018 bola vymenovaná za oficiálnu veľvyslankyňu pre kultúru a mládež. Nikdy nezmiernila svoj bajanský prízvuk a jej hudba, aj keď využívala pop, R&B a tanečnú hudbu, zostala spojená s jej karibským dedičstvom.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre