6 dôvodov prečo má pleťové sérum s vitamínom C neoceniteľné účinky pre vašu pleť a tvár

4438

Pokiaľ ide o vitamín C, tak jeho prijímanie nikdy nie je zlý nápad – jedzte ho, pite a ak nie ste alergickí, tak si ho pokojne aplikujte aj priamo na pokožku. Ľudia sa čoraz viac delia o zázračných účinkoch vitamínu C na pleť s ostatnými online. A aké účinky má tento skvelý vitamín pre vašu pleť sa dozviete nižšie. Prináša totiž mnoho výhod.

Ako funguje sérum s vitamínom C ?

Ak sa zaujímate o pleťovú kozmetiku  alebo o starostlivosť o pleť všeobecne určite ste už o účinkoch vitamínu C počuli. Tento vitamín sa považuje za jeden z najlepších ak nie priamo najlepší vitamín, ktorý môžete aplikovať na tvár alebo pokožku.  Medzi jeho benefity patrí napríklad aj to, že je naozaj bezpečný pre drvivú väčšinu typov pokožky. Mierne nepríjemné príznaky ako je napríklad svrbenie pokožky bolo pozorované u ľudí s ultra citlivou pokožkou.

Kde kúpite vitamín C na pleť?

 

 

Regeneruje bunky

Vedecké štúdie ukazujú predovšetkým to, že vitamín C je silný antioxidant, čo znamená, že hrá aktívnu úlohu v regeneračnom procese poškodených buniek. Jeho aplikácia na pokožku spolu so zdravou stravou teda podporuje proces pre ich oveľa rýchlejšiu regeneráciu.

Eliminuje nečistoty na tvári

Rovnako ako diéta bohatá na antioxidanty bojuje proti voľným radikálom aj vitamín C, ktorý odvádza túto prácu pre vašu pokožku. Podľa jedne štúdie sa vitamín ľahko absorbuje do pokožky a blokuje tiež nepriaznivé účinky UV svetla či znečisteného vzduchu.

Mohlo by vás zaujímať: Aké sú najlepšie vitamíny na pleť ?

Môže zbavovať akné

Podľa výskumu vitamín C zabraňuje zápalom a pomáha pri hojení rán i nepríjemnom začervenaní pokožky. Pretože vitamín C je vysoko kyslý, tak pri priamej aplikácii na pokožku vyvoláva tvorbu kolagénu a elastínu. Akné je nepríjemný spoločník a mnohí preto ocenia tento účinok vitamínu.

Spomaľuje tvorbu vrások

Je známe, že čím skôr začleníte využívanie vitamínu C do svojej každodennej starostlivosti o pleť, tým lepšie výsledky dosiahnete v dlhodobom horizonte. Pomôže vám teda spomaliť starnutie, čo určite ocenia najmä ženy.

Nepríjemné sfarbenie pokožky

Vitamín C je známy tým, že obmedzuje produkciu melanínu, ktorý spôsobuje tmavé škvrny a tiež hyperpigmentáciu. Pri pravidelnom používaní je dokonca účinný pri odstraňovaní kruhov pod očami, s ktorým má nejeden človek problémy. A tónovaná pleť automaticky znamená aj zdravšiu žiaru.

Pleťové sérum s vitamín C hydratuje pokožku

Vaša pokožka počas dňa stráca vlhkosť. Zistenia ukazujú, že askorbylfosforečnan horečnatý, derivát vitamínu C, hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní dostatočne hydratovanej pokožky. Navyše by ste vždy mali pamätať na to, aby ste každý deň pili dostatok vody, čo taktiež prospieva vašej pokožke.

 

Ako užívať pleťové sérum s vitamínom C na tvár alebo pokožku?

Bezpečnosť je však na mieste vždy. A to hlavne z dôvodu alergických reakcií. Z tohto dôvodu si pred samotnou aplikáciou overte či nieste citlivý na jednu z jeho zložiek. Pomôcť vám môže nasledovný postup:

   1.  Nájdite si miesto na pokožke, ktoré je ľahko pozorovateľné ale zároveň nie veľmi viditeľné.  Napríklad predlaktie.
   2. Aplikujte malé množstvo produktu
   3. Počkajte aspoň 24 hodín na reakciu
   4. Ak sa neobjaví neprimeraná reakcia ako svrbenie, začervenanie alebo vyrážky môžete aplikovať sérum na tvár.  S užívaním produktu prestaňte ako spozorujete niektorí z vyššie uvedených príznakov.

 

 

Zdroje: 1, 2,

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre