Vo vinárstve došlo k chybe a vylialo sa okolo 360 000 litrov vína, ktoré sa dostalo až do rieky i kanalizácie

2002
Zamestnanci vinici v srdci vinárskej časti Kalifornie neskoro so zdesením zistili, čoho sa akýmsi nedopatrením dopustili. Otvorila sa jedna z tamojších obrovských nádrží a Cabernet Sauvignon sa lial potokom, a to doslova.
wine fotografia
Foto od ArtTower

Odhadujú, že sa vylialo približne 360 000 litrov vína, čo je dosť na naplnenie ôsmich cisterien. Došlo k tomu potom, čo niekto v Rodney Strong Winery otvoril dvere veľkej nádrže, v ktorej bolo víno uskladnené. Časť tohto alkoholu sa dostala do miestneho vodného systému, resp. miestneho potoka, čo potvrdil aj hovorca spoločnosti Rodney Strong Winery, Chris O’Gorman. „Víno vytekalo z budovy a časť z neho sa dostala do potoka neďaleko vinárstva,“ uviedol. Tento potok ústi do rieky nachádzajúcej sa v obľúbenej rekreačnej oblasti. O’Gorman zároveň povedal, že príčinou úniku je zjavne mechanická porucha.

Presné množstvo vína, ktoré sa dostalo do ruskej rieky však nie je známe – úradníci mesta ešte stále posudzujú jeho vplyv. Kancelária šerifa v okrese Sonoma dokonca využíva na sledovanie úniku vrtuľník. Podľa prvých odhadov sa k rieke dostalo približne až spomínaných 360 000 litrov vína. „Neistota spočívala v tom, aké množstvo vína sa dostalo do zátoky a koľko do systému kanalizácie,“ uviedol miestny úradník Mike Elson. „Vieme totiž len to, že do potoka a rieky sa vylialo veľké množstvo,“ dodal. Podľa úradu guvernéra pohotovostných služieb, ktorý bol o nehode informovaný prostredníctvom oficiálnej správy o úniku nebezpečného materiálu, sa vinárstvu podarilo zachrániť viac ako polovicu svojho vína.

View this post on Instagram

#Rodneystrongwinery

A post shared by Jonathan carvajal mottoa (@j.c.350z) on

Dodal, že Rodney Strong Winery úzko spolupracuje s rôznymi vládnymi agentúrami vrátane Kalifornského úradu pre reakciu na núdzové situácie, Hasičským zborom v Healdsburgu, šerifom v okrese Sonoma a Kalifornského ministerstva pre ryby a divočinu. „Sme tým hlboko znepokojení a robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme chránili naše vodné toky,“ povedal O’Gorman. V správe o úniku úradníci mesta uviedli, že vinárstvo tiež aktívne spolupracuje na vyčistení vodných tokov. Nuž, každopádne treba s troškou humoru dodať, že mnohí by sa takémuto potoku veľmi potešili. Víno totiž netečie nikdy potokom, iba naozaj výnimočne.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre