Vydry sú nesmierne dôležité pre ekosystém, v mladosti neuveriteľne roztomilé, no i mimoriadne ohrozené

1791

Vydry morské, ktoré žijú najmä v severných pobrežných oblastiach Tichého oceánu, sú ikonickými živočíchmi, pretože ich šarm z nich robí skvelých maskotov v úsilí o ochranu životného prostredia. Sú to skrátka zvery, ktorých význam pre miestne ekosystémy nehodno podceňovať, práve naopak, sú veľmi dôležité.

Je smutné, že morské vydry sú ohrozené znečistením, pytliactvom a komerčným lovom. Ale vďaka úsiliu ľudí, ktorí sa o nich dokážu postarať 24 hodín denne a naučiť ich životné zručnosti, majú aj vydry-siroty veľkú šancu prežiť. Týmto článkom vám však nechceme len niečo viac prezradiť o ich živote, ale tiež ukázať roztomilé mláďatá týchto zvierat, ktoré sú ako balzam na dušu.

Mali by ste vedieť, že vychovať osirelé vydry vôbec nie je jednoduché. Veľmi ľahko dokážu ochorieť kvôli nedostatku protilátok, ktoré obsahuje materské mlieko. Poznáte to možno aj v prípade, že ste sa starali o opustené mačiatka alebo šteniatka, tak v tomto prípade je to niečo podobné. Mnohé osirelé vydry, ktoré ľudia vychovali, sú odborníkmi v oblasti voľne žijúcich živočíchov. Niekedy je veľký problém vrátiť ich do voľnej prírody a často zostávajú žiť v zajatí. Istá organizácia v Kalifornii ale prišla na to, ako zvýšiť počet vydier, ktoré sa dajú úspešne vrátiť do voľnej prírody – tým, že nechajú iné vydry vychovať ich.

Vydry sú v skutočnosti veľmi sociálne zvieratká. Podľa Medzinárodného fondu na prežitie vydier je ale z 13 druhov vydier po celom svete iba jediný druh, ktorý nie je ohrozený. V tomto prípade ide o vydry žijúce v Severnej Amerike, ktoré žijú takmer všade v Spojených štátoch a Kanade iba s výnimkou Skalistých hôr a suchých oblasti. Teraz si ale vychutnajte ich roztomilosť v rannom veku. Možno povedať, že sú to jedne z najroztomilejších mláďat, aké poznáme. Alebo ste iného názoru?

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre