Dievča vyhralo tri zlaté medaily v behu, hoci nemalo tenisky: Inšpiratívny príbeh 11-ročnej Filipínky

224

Jeden z dôvodov, prečo je svet športu taký obľúbený, je fakt, že triumf často pochádza z tých najmenej pravdepodobných okolností. Inak tomu nie je ani v prípade 11-ročného dievčaťa z Filipín. Rhea Bullos totiž podala výkon, ktorý nielen zaujal celý svet, ale mnohých inšpiruje v plnení snov.

Zdroj: Predirick B. Valenzuela/Facebook

Jej príbeh začal na regionálnych súťažiach, ktoré organizovala tamojšia školská športová rada. Podarilo sa jej získať tri zlaté medaily z behu na 400, 800 a 1500 metrov. Už vtedy boli zrejmé jej odhodlanie a talent. Pozornosť si však získala aj niečím iným. Tieto ocenenia získala napriek tomu, že nemala poriadnu športovú obuv.

Zatiaľ čo jej súperky prebehli cieľovou čiarou v pohodlných teniskách, Rhea musela prísť s provizórnym riešením. Pre nedostatok finančných prostriedkov si okolo chodidiel omotala obväzy a nakreslila logo a nápis značky Nike.

Zdroj: Predirick B. Valenzuela/Facebook

Hoci nemala bežeckú obuv, nevzdala sa. To, čo by pre iných mohlo predstavovať neprekonateľnú prekážku, bolo pre ňu symbolom odhodlania. V jednom z rozhovorov dokonca prezradila, že by chcela Filipíny reprezentovať aj vo väčších súťažiach.

Jej príbeh vyvolal vlnu obdivu a podpory po celom svete. Ľudia túžili jej pomôcť či už finančne alebo materiálne. Ozvala sa aj športová značka, ktorá dievčaťu poskytla pár bežeckých tenisiek, ponožky a tašku.

Rheina cesta nám všetkým pripomína, že športové hviezdy sa nerodia len v bohatých rodinách. Práve naopak, rodia sa z tvrdej práce a odhodlania, a to aj v prípade nepriazne osudu. Inšpirujte sa jej cestou aj vy a vydajte sa naproti svojim snom.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre