Vyrazte si do Marseille za cenu spiatočnej letenky iba 50€!

267

Toto prístavné francúzske mesto je jedno z najstarších v krajine. Dych vám vyrazí spleť ostrovov, nekonečné pláže, jedinečný podmorský život a prekrásne kriedové fjordy.

marseille fotografia
Foto od mzcrazymz

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 50€! Poletíte z Viedne priamo do Marseille. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Volotea.

Termín:

Za túto cenu odletíte v termíne napr. od 28.9. – 5.10.2018. Viac leteniek na stránke volotea.

Batožina:

V cene je aj podpalubná batožina s rozmermi 55x40x20cm a takisto jedna menšia taška s rozmermi 35x20x20cm. Obe však môžu vážiť dohromady max. 10 kg.

Čo v Marseille:

– Nočný život mesta je podobný tomu parížskemu, samozrejme s trochu inou príchuťou.
Zažijete tam jedinečnú a nezabudnuteľnú párty do skorého rána. V ponuke je množstvo nočných klubov.

– Musée d’Histoire de Marseille vám ponúka fascinujúci pohľad na kultúrne dedičstvo mesta. Niektoré výstavy ponúkajú pohľad na obchodnú loď z 3. storočia objavenú na dne mora. Nájdete tu aj fragmenty rímskych stavieb.

Musée d’Histoire de Marseille fotografia
Foto od EdenS13

– Marseille to je spleť niekoľkých svetov. Barokové fasády nad uličkami plnými života, prístav so svojimi príbehmi a v neposlednom rade stredoveká pevnosť Saint-Jean, ktorá je nasiaknutá atmosférou Stredomoria.

– Tradičná bujabéza musí mať aspoň tri druhy rýb, mušle, dary mora a podáva sa s omáčkou rouille s dokonalým olivovým olejom a šafranom. Traduje sa, že je taká stará ako Marseille, a preto neodíďte odtiaľto, kým ju neochutnáte.

– Nevynechajte ani baziliku Notre Damme na pahorku nad mestom, odkiaľ budete mať krásny panoramatický výhľad. Neďaleko je staré mesto La Panier.

basilica notre dame marseille fotografia
Foto od dariushuntly

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Niekoľko ďalších tipov pred návštevou Francúzska:

V prípade, že sa chystáte navštíviť aj iné francúzske mesto, napr. Paríž, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám pomôže. Nájdete tam rôzne tipy a rady, napr. čo ochutnať, kde sa ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo o doprave. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre