Vzácny ružový delfín má už aj svojho potomka, ktorý je rovnakej nezvyčajnej farby

1144

Delfín je jedným z najznámejších druhov morských cicavcov. Sú to nesmierne spoločenské a inteligentné tvory, ktoré si získali tú najväčšiu popularitu v 60. rokoch, a to vďaka televíznej show s názvom „Flipper“. Majú ešte jednu jedinečnú vlastnosť – dokážu žiť v teplých aj miernych vodách kdekoľvek na svete.

Okrem toho je delfín z druhu tursiops špeciálne chránený, aby sa vyhlo jeho loveniu na komerčné účely. A keď bol vo vodách Spojených štátov videný ružový jedinec, všetci boli nesmierne prekvapení. Odhalený bol ešte v roku 2007, kedy Erik Reu uvidel v rieke v Lousiane skupinu delfínov, pričom medzi nimi sa nachádzal aj nezvyčajný ružový jedinec. „Som veľmi šťastný, že som videl takéhoto neuveriteľného cicavca. Mám skutočné šťastie, že pracujem v oblasti, kde sa takéto fantastické stvorenia nachádzajú.“

Foto od youtube

Doteraz neexistuje žiadny vedecký alebo iný presvedčivý dôkaz o tom, prečo je tento delfín ružovej farby. Niektorí predpokladajú, že je to kvôli sexuálnemu dimorfizmu, čím sa chápe rozdiel v tvare, veľkosti a farbe u samcov a samíc rovnakého druhu. Greg Barsh, vedec z Biotechnologického inštitútu v Alabame si zas myslí, že vzhľad delfína je takýto kvôli genetickej variácii farby. Jedným z najzaujímavejších znakov, ktoré odhaľujú stav delfínov-albínov, je podľa vedca ich červená farba očí. Je však pravdepodobné, že jeho obaja rodičia trpeli génovou mutáciou.

Foto od youtube

Thomas Adams, miestny námorník povedal, že „Pinky“ stále žije v rovnakej rieke a naďalej pláva s ostatnými, dokonca už má aj svojho potomka. Ľudia, ktorí sa v oblasti pohybujú potvrdili, že v tých vodách skutočne videli dvoch jedincov. Každý, kto týchto ružových cicavcov zbadá, je nesmierne prekvapený. V roku 2017 sa v oblasti pohyboval jeden pár, ktorí potvrdil ich existenciu. „Bolo úžasné vidieť ich! Zbadali sme až 2 kusy, ale v tom čase sme ich nemohli odfotografovať ani natočiť. Bola som prekvapená,“ povedala Bridget Boudreauxová, ktorá videla delfínov na vlastné oči. Je tak zrejmé, že Pinky má vlastné mláďa, ktoré je taktiež nezvyčajnej ružovej farby.

"Pinky the Dolphin" has been spotted in Calcasieu Channel. The viewer believes there might be two of them! (Courtesy Bridget Boudreaux) http://www.katc.com/story/36090229/pinky-the-dolphin-spotted-in-calcasieu-channel

Zveřejnil(a) KATC-TV 3: Acadiana's Newschannel dne Úterý 8. srpna 2017

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre