Z budhistického chrámu vyslobodili 147 tigrov, no až 86 z nich do troch rokov zomrelo

540

Niektorí ľudia tvrdia, že voľne žijúce zvieratá by nemali žiť v zajatí ani v cirkuse. Niekedy je ale zvyk či návyky silnejšie, ako čokoľvek iné. V Thajsku sa nachádza budhistický chrám, ktorý bol kedysi obrovskou turistickou atrakciou. Dôvod bol ten, že tam chovali 147 tigrov. Dnes je však všetko inak, tie zvieratá totiž z chrámu Wat Pa Luang Ta Bua zachránili, no do troch rokov až 86 tigrov zomrelo, čiže väčšia polovica.

tigers fotografia
Foto od Gellinger

V Budhistickom chráme nachádzajúcom sa v provincii Kanchanaburi sa kedysi tvorili rady návštevníkov, ktorí sa zoradili, aby si urobili fotografie s veľkými mačkami alebo aby niektorých kŕmiť. V roku 2016 sa však úrady rozhodli odobrať tieto mačkovité šelmy na základe sťažností ľudí, ktorí tvrdili, že ide o obchodovanie so zvieratami. Polícia našla telá 40 mláďat v mrazničke, ako aj ďalšie časti tela zvierat. Mnísi z chrámu vždy popierali akékoľvek zlé zaobchádzanie, obchodovanie alebo nezákonné šľachtenie.

Avšak, ich záchrana nedopadla tak, ako by si predstavovali. Podľa úradov totiž mnohé tigre uhynuli v dôsledku vírusu, ktorý ich oslabil údajne kvôli stresu pri záchrane a následnom premiestnení. Úrady tiež tvrdili, že tigre mali genetické problémy. Zástupca generálneho riaditeľa odboru národných parkov, ochrany prírody a rastlín, povedal: „Keď sme vzali tigrov, všimli sme si, že kvôli páreniu sa medzi príbuznými jedincami nemajú vybudovaný imunitný systém. Liečili sme ich, keď sa objavili príznaky, no už bolo neskoro.“

Pattarapol Maneeorn, veterinárny lekár, sa zas vyjadril takto: „Kvôli ich genetike sa telo stalo slabým a náchylným na riziko infekcie.“ Správca chrámu si však myslí, že kvôli tomu nezomreli. „Keď pred tromi rokmi prepadli chrám, nehovorili nič o infekcii, to oni sú na vine. V chráme sme sa napriek nedostatku akademických vedomostí správali láskavo, takže tigre žili v širokých priestoroch a nie v klietkach.“

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre