Za oponou: Niekoľko celebrít, ktoré majú šialené fóbie

355

Aj celebrity sú len ľudia a tiež majú rôzne strachy a fóbie. A niektoré z nich sú naozaj zvláštne. O existencii mnohých z nich ste pravdepodobne ani nepočuli.

Christina Ricci má strach z izbových rastlín

Christina Ricci trpí „botanofóbiou“, čo je strach z izbových rastlín. Ricci sa pre New York Daily News priznala, že izbové rastliny jej vadia, rovnako ako bazény („natatofóbia“), a že dotýkať sa špinavej izbovej rastliny je ako mučenie.

Zdroj Huy Phan

Megan Fox má strach z papiera

V jednej z epizód relácie The Tonight Show Megan Fox povedala moderátorovi Jimmymu Fallonovi, že nenávidí suchý papier a bojí sa ho. Priznala sa, že keď číta scenáre, má pri sebe pohár s vodou, aby si do nej mohla namočiť prsty predtým, ako otočí stránku.

Zdroj Dan Cristian Pădureț

Elliot Page má strach z tenisových loptičiek

Hviezda seriálu Juno Elliot Page má hrôzu z tenisových loptičiek. Počas jedného rozhovoru sa rozhovoril o svojom strachu: „Nedokážem vám vysvetliť, čo to je. Keď sa zapne tenis, musím odísť z miestnosti, je to intenzívne.“

Zdroj Ben Hershey

Alfred Hitchcock mal strach z vajec

Slávny režisér sa bál vajec („ovofóbia“) a raz povedal reportérovi: „Videli ste niekedy niečo odpornejšie ako rozbitie vaječného žĺtka a rozliatie žltej tekutiny?“ Hitchcock dával prednosť pohľadu na krv pred vajíčkom!

Zdroj Hrushikesh Chavan

Oprah Winfrey má strach zo žuvačky

Je to zvláštne, ale je to pravda. Oprah Winfrey strach zo žuvačiek, alias „chiclephobia“. Winfrey to pripisuje zvyku svojej starej mamy, ktorá v skrinke zoraďovala kúsky rozžutej žuvačky. Winfrey údajne zakázala žuvačky v kanceláriách Harpo Studios.

Zdroj Aleks Dorohovich

Nicole Kidmanová má strach z motýľov

Nazýva sa to „lepidotofóbia“ a Nicole Kidmanová tvrdí, že ju má. Herečka raz v rozhovore povedala, že motýle jej spôsobujú úzkosť. „Je na nich niečo strašidelné. Niečo zvláštne,“ povedala herečka.

Zdroj Alfred Schrock

Tyra Banks má strach z delfínov

Tyra Banks tvrdí, že keď bola na základnej škole, opakovane sa jej snívali sny o delfínoch, ktoré ju obklopovali. Vo svojej talkshow sa Banksová so svojím strachom konfrontovala – a výsledok bol dosť hysterický.

Zdroj Ranae Smith

Pamela Anderson má strach zo zrkadiel

Hviezda sa pre Daily Mail priznala, že sa bojí zrkadiel, čo je fóbia známa aj ako „eizotrofóbia“. Zároveň dodala: „V televízii sa nesledujem. Ak sa niečo zapne, prinútim ich, aby to vypli, alebo odídem z miestnosti.“

Zdroj Inga Gezalian

Matthew McConaughey má strach z otáčavých dverí

Hollywoodska superhviezda Matthew McConaughey vraj trpí „cleithrofóbiou“, čo je strach z uviaznutia v otáčavých dverách. McConaughey raz v jednom rozhovore povedal: „Nemám rád otáčavé dvere a naozaj nemám rád ten mŕtvy bod, keď šoférujete a vojdete do tunela.“

Zdroj Johnny Briggs

Franklin D. Roosevelt mal strach z čísla 13

Prezident Roosevelt bol vraj „triskaidekafobik“, čo znamená, že mal strach z čísla 13. Mal z neho taký strach, že odmietal cestovať 13. deň v mesiaci a nikdy by pri stole nemal 13 hostí. Strach z piatka 13. je známy ako „paraskavedekatriafóbia“.

Zdroj Simon Harmer

Scarlett Johansson má strach z vtákov

Scarlett Johanssonstrach z vtákov známy ako „ornitofóbia“. Scarlett povedala, že: „…je to niečo na krídlach, zobákoch a mávaní. Mám z nich strach.“ Dodala tiež, že rovnaký strach má aj jej strýko, takže je to možno genetické?

Zdroj Gauravdeep Singh Bansal

Jennifer Lawrence má strach z otravných ľudí

Hviezda filmu The Hunger Games Jennifer Lawrence sa v jednom rozhovore priznala k množstvu strachov vrátane smrti, rodiny a duchov. Lawrenceová tiež tvrdila, že má „arachnofóbiu“, bežný strach z pavúkov. Avšak, v tom istom rozhovore priznala, že sa bojí nepríjemných ľudí.

Zdroj Harry Grout

David Beckham má strach zo žiab

V dokumente BBC sa futbalová ikona David Beckham priznal, že trpí „ranidafóbiou“, známou aj ako strach zo žiab. Po rozhovore ho hviezda Monty Python Michael Palin v tlači nazval „slabochom“. Beckham sa priznal, že strachom z porúch trpel aj v minulosti.

Zdroj Stephanie LeBlanc

Channing Tatum má strach z porcelánových bábik

Strach z bábik sa nazýva „pediofília“ a Channing Tatum ňou trpí, presnejšie, jedná sa o porcelánové bábiky. Svoju fóbiu priznal Ellen Degeneresovej, keď povedal: „Jednoducho si myslím, že sú čudesné.“ Ellen ho však prinútila čeliť jeho strachu tým, že mu priniesla niekoľko bábik, aby sa s nimi hral.

Zdroj Aimee Vogelsang

Taylor Swift má strach z morských ježkov

V šou Ellen speváčka Taylor Swift hovorila o svojom ochromujúcom strachu z morských ježkov. Hoci pre tento strach neexistuje žiadne špecifické slovo, desí ju natoľko, že ani nechodí do vody. Swiftová tiež priznala, že trpí strachom zo zatknutia, presnejšie z toho, že ju „nastrčia“.

Zdroj Marino Linic

Eva Mendes má strach z vody

Mnohí herci trpia „aquafóbiou“, strachom z vody. Will Smith, Carmen Electra, Snoop Dog a množstvo ďalších celebrít sa priznalo k tomuto strachu, väčšinou preto, že rovnako ako Mendes nevedia plávať. Z nejakého dôvodu jej to však nezabránilo v tom, aby si v roku 2011 kúpila obrovský dom s bazénom, ktorý nikdy nepoužíva.

Zdroj Dim Hou

Adele má strach z čajok

Speváčka Adele má prípad „laridafóbie“, čo je strach z konkrétneho vtáka – čajok. Speváčka sa priznala, že v mladosti ju jedna z nich napadla a tento incident jej do mozgu vštepil strach z „lietajúcich potkanov“. Dodnes má po tomto poranení jazvu!

Zdroj Michael Kurzynowski

Britney Spears má strach z jašteríc

Každý pozná obrázok Britney Spears s hadom omotaným okolo krku, ale keby to bola jašterica, Spears by utekala za kopce! „Herpetofóbia“ je strach z veľkých jašterov a Spears ich vraj nezvláda… najmä komodské draky.

Zdroj Selin Şahin

Meryl Streepová má strach z vrtuľníkov

Možno ju považujú za najväčšiu žijúcu herečku súčasnosti, ale ani Meryl Streepová nie je dokonalá. Podľa správ má Streepová paralyzujúci strach z helikoptér. Tento strach sa mimochodom nazýva „corcoranofóbia“.

Zdroj SPACEDEZERT

Johnny Depp má strach z klaunov

„Coulrophobia“ je strach zo všetkých klaunov (nielen zo zlých klaunov), a hoci Johnny Depp hral niekoľko čudných postáv, hrať klauna ho v budúcnosti nečaká. Depp sa nechal počuť, že „niečo na tej namaľovanej tvári, na tom falošnom úsmeve“ je to, čo v ňom vyvoláva strach z klaunov.

Zdroj Eugene Lagunov

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre