Kto rozlúšti jednu z týchto záhad, zapíše sa do histórie

5271

Záhadné zmiznutia, nevyriešené vraždy a stratené mestá. História ľudstva je popretkávaná záhadami, ktoré čakajú na toho, kto ich rozlúšti. Veda napreduje míľovými krokmi, ale na niektoré tajomstvá je skrátka stále prikrátka.

Jack Rozparovač

Meno, ktoré poznáme z filmov. Išlo o sériového vraha, ktorý zavraždil jedenásť žien. Celý londýnsky East End na začiatku 19. storočia žil v strachu práve kvôli Jackovi Rozparovačovi. Väčšina obetí boli prostitútky. Ich telá boli rozkrájané na nepoznanie. Dodnes nikto nevie, kto bol Jack a prečo takto ohavne pripravil o život množstvo žien.

Bermudský trojuholník

Legendárna oblasť medzi Miami, Bermudami a Puerto Ricom. Najväčšie nepríjemnosti spôsobuje leteckej doprave. Pri prelete okolo trojuholníka sa piloti často sťažujú na nefunkčnosť prístrojov. Okrem toho v oblasti zmizlo niekoľko lodí. Mnohí sa snažili vysvetliť záhadu Bermudského trojuholníka. Teórie sú rôzne. Od vzduchových bublín až po mimozemské civilizácie.

Bigfoot

Iným menom Sasquatch. Ide o záhadného živočícha, ktorý by mal žiť v zasnežených oblastiach Spojených štátov a Kanady. Na prvý pohľad vyzerá ako gorila, ale kráča ako človek.

Turínske plátno

Na plátne sa nachádzajú odtlačky a škvrny, ktoré podľa domnienok zanechal na plátne sám Ježiš Kristus. Podľa kresťanstva ide o plátno, do ktorého zabalili telo Krista po umučení. Na prvý pohľad pripomínajú škvrny skutočne tvár človeka, ale ich pôvod je dodnes záhadou.

Atlantída

Podľa legiend bola Atlantída mestom boha Neptúna. Žili v nej morské víly a morskí muži. Zaujímavé je, že pojem Atlantída sa objavuje aj v Platónových zápiskoch. Hovorí o nej na základe príbehov, ktoré počul počas svojích ciest po svete. Dnes by malo byť mesto kompletne pod vodou. Či ide o skutočné mesto alebo len výplod fantázie sa už pravdepodobne nedozvieme. Pravdou je, že v oceáne sa našli pozostatky objektov, ktoré by mohli potvrdiť existenciu bájneho mesta.

DB Cooper a zmiznutie 200 000 dolárov

DB Cooper bol šikovný chlapík. Podarilo sa mu ukradnúť lietadlo s 200 000 dolármi na palube. Po úspešnom únose vyskočil s padákom z lietadl. Samozrejme aj s peniazmi. Polícia ho nikdy nenašla. Dodnes ide o jediný nevyriešený prípad v letectve Spojených štátov.

Poltergeist Mackenzie

Jedna z najznámejších atrakcii Edinburgu. Vydajte sa do Mesta mŕtvych v Greyfriars Kirkyard. Tí, ktorí absolvovali prehliadku, často nachádzajú na svojom tele nevysvetliteľné modriny a škrabance. Niektorí po vstupe do mauzolea, kde leží Sir George Mackenzie, zamdleli.

Záhada SS Ourang Medan

Najväčšia záhada v históri námornej dopravy. V roku 1947 vyslala posádka lode SS Ourang signál SOS s odkazom, že kapitán a posádka lode sú mŕtvi. Dokonca aj pracovník, ktorý prijal správu zomrel. keď loď Silver Star prijala signál a vybrala sa situáciu skontrolovať, čakal ich hrozný pohľad. Všetci pasažieri i posádka lode boli mŕtvi. Niektorí tvrdia, že išlo o útok chemickými zbraňami, iní obviňujú mimozemské civilizácie alebo duchov.

Kto je “Tamam Shud”

V decembri roku 1948 vyplavilo more na pláži Somerton v Austrálii mŕtve telo. Vo vrecku muža sa našiel lístok s odkazom “Tamam Shud”. Neskôr bol text preložený ako „koniec“. Vlády okolo celého sveta prechádzali nezvestných ľudí, ale nikto tohto záhadného mŕtveho muža nehľadal.

Kryptos pred budovou CIA

Pred centrálou CIA sa nachádza socha, ktorá je pokrytá zakódovaným textom. Sochu vytvoril Jim Sanborn, ktorý ňou chcel poukázať na fakt, že všetko môže byť vyriešené a rozlúštené. Socha má štyri sekcie zakódovaného textu. Tri boli rozlúštené, ale nad štvrtou si už roky lámu hlavu najväčšie kryptografické kapacity v CIA.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre