Kinder vajíčko je v USA zakázané! Prečo?

907

Kinder vajíčko je obľúbená sladkosť, ktorú deti milujú na celom svete. V Spojených štátoch amerických je však predaj tohto produktu zakázaný. Prečo?

Federálny zákon

Dôvodom zákazu predaja Kinder vajíčok v USA je federálny zákon o bezpečnosti potravín, drogérií a kozmetiky (FDA). Tento zákon bol prijatý v roku 1938 a zakazuje predaj potravín, ktoré obsahujú „nevýživové predmety“.

Vajíčko Kinder Surprise obsahuje čokoládu a vnútornú hračku. Hračka nie je výživová a preto je podľa zákona FDA zakázané ju predávať ako súčasť potraviny.

d4c4b6b7 f906 4dea a495 46e5a3968847
Autor tejto fotografie je cherster29

Zákaz predaja

Zákaz predaja Kinder vajíčok v USA platí od roku 1976. Ferrero, spoločnosť, ktorá vajíčka vyrába, sa niekoľkokrát pokúsila presadiť ich predaj v USA, ale vždy bola neúspešná.

Americká FDA tvrdí, že zákaz predaja Kinder vajíčok je nevyhnutný na ochranu detí. Hračky v vajíčkach by mohli predstavovať nebezpečenstvo pre deti, ktoré by ich mohli prehltnúť.

1ae3d2f4 5f16 49c8 9d5e e82ed3c45360
Autor tejto fotografie je QTTheory

Pašovanie

Hoci je predaj Kinder vajíčok v USA zakázaný, mnohí ľudia pašujú vajíčka do USA, aby ich mohli predať alebo darovať svojim deťom.

Americká FDA pravidelne odhaľuje pašovanie Kinder vajíčok. V roku 2011 zabavila colná správa USA viac ako 60 000 vajíčok, ktoré boli pašované z Kanady.

Zákaz predaja Kinder vajíčok v USA je kontroverzná téma. Niektorí ľudia veria, že zákaz je zbytočný a že vajíčka nie sú nebezpečné. Iní veria, že zákaz je nevyhnutný na ochranu detí.

80919135 6be1 435e be0c a825bda49b96
Autor tejto fotografie je Calamity Meg

Ako to bude v budúcnosti, je otázne. Ferrero sa stále snaží presadiť predaj Kinder vajíčok v USA, ale zatiaľ bez úspechu. Ako alternatívu vymysleli kinder joy.

 

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.