Zaleťte si na predĺžený víkend do Porta za cenu spiatočnej letenky iba 59€!

335

Toto krásne mesto a Portugalsko celkovo patria medzi veľmi obľúbené cieľové destinácie. V našich končinách sú možno menej známe, no ak to chcete zmeniť a spoznať tamojšie krásy, teraz máte výbornú možnosť.

Photo by Free-Photos

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za 59€! Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské je možné zakúpiť si za 30€/rok. Odletíte z letiska v Budapešti priamo do Porta.

Termín:

Za túto cenu je dostupný napr. termín od 21.4. – 24.4.2018. Viac na stránke Wizzair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať aj príručnú batožinu s rozmermi maximálne 55×40×23cm a s váhou do 10 kg.

Čo vidieť v Porte a okolí?

– Porto má v sebe niečo, čo vás ihneď zaujme. Nie je to len o jeho zaujímavej histórii, ktorú všade cítiť alebo majestátnych chrámoch, ide najmä o jeho životom pulzujúcu atmosféru, ktorá si podmaní hádam každého cestovateľa.

– Sú tam veľmi milí ľudia, nájdete tam výborné portské víno, fantastickú architektúru, krásne staré uličky, kostoly, vínne pivnice, história je všade naokolo.

porto fotografia
Photo by alexanderfriedrichmsc

– Prechádzka po Ribiere je obrovským zážitkom. Vychutnajte si tam západ slnka, plávajúce loďky so škriekajúcimi čajkami alebo miestnych hudobníkov. Nezabudnuteľný je pohľad na most kráľa Luisa I., ktorý spája Porto s mestom Vila Nova de Gaia, kde sa portské skladuje a dozrieva.

– Túlajte sa starými uličkami – v Porte je rozhodne čo skúmať. Vyberte sa medzi staré uličky, kde ešte žijú domáci. Atmosféra je tam naozaj okúzľujúca.

– Úžasní energický ľudia a tanec na ulici. Tamojší ľudia si dokážu život naozaj užívať. Niekedy sa vyberiete na prechádzku a odrazu uvidíte niekoľko neznámych ľudí naraz tancovať iba tak na námestí.

Photo by Another_Simon

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Portugalska:

V prípade, že sa chystáte na dlhší výlet po Portugalsku alebo budete mať cestu cez mesto Lisabon, môžete si prečítať nejaké zaujímavosti a tipy o meste, rovnako aj nášho celého sprievodcu na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre