Zaujímavé fakty zo života známych historických osobností. Ukradnuté vlasy, či scénka vo filme!

13216

Životy historických postáv sú naozaj pútavé a zaujímavé. Človek má pocit, akoby sedel pred televíziou a pozeral napínavý seriál, ibaže nejde o fantáziu autora, ale skutočné udalosti, ktoré by väčšina z nás zažiť nechcela. Našťastie, v každom živote sa nájde aspoň záblesk svetla a to platí aj pre historické osobnosti. V rámci zaujímavostí sme si pre vás pripravili zopár zábavných a tak trochu podivných faktov, o ktorých ste sa v škole stopercentne neučili – čo je, podľa nášho skromného názoru, veľká chyba. Možno, keby sa do vyučovania dejepisu pridalo niekoľko bizarných faktov na margo, žiaci by mali väčšiu motiváciu do učenia.

Britská kráľovná Alžbeta si želala objaviť sa v scéne s Jamesom Bondom

Zdroj: google images

Konkrétne sa chcela ocitnúť v paródii Jamesa Bonda s Danielom Craigom, čím na celej čiare porušila kráľovský protokol. Dokonca si vyžiadala aj prehovor – ak si už mala zahrať, tak to muselo byť so všetkým, čo k tomu patrí. A tak jej pridelili slávnu a veľmi úspešnú vetu: „Dobrý večer, pán Bond.” Otázka ale je, pre koho to bola väčšia česť – pre kráľovnú alebo samotného herca?

Ruský cár Peter Veľký prinútil každého človeka, ktorý prišiel na udalosť neskoro, vypiť 1,5 litra vodky

Zdroj: wikimedia common

Vláda Petra Veľkého bola zaujímavá v mnohých ohľadoch. Na odľahčenie napríklad aj tým, že vlastnil takzvaný kalich bieleho orla, ktorý bol typicky pripravený pre zahraničných hodnostárov. Obsahom kalicha bola vodka. Ako sa duchaplne hovorilo – vždy chodili vo dvojiciach, jeden pil vodku a druhý diskutoval o štátnych problémoch. Ponúknutý im bol predovšetkým vtedy, keď prišli na stretnutie neskoro. Dobrý trest nie? Znie to ako zábava, no pri takom množstve by sa nikto nečudoval, ak by sa už dotyčný neprebral.

Neil Armstrong navštívil holiča – ten jeho vlasy ukradol a predal ich

Zdroj Gulom Nazarov

Kto by dostal tak geniálny nápad? No predsa samotný holič! Bez vedomia a súhlasu predal vlasy Neila Armstronga za 2 500 eur. Čo skutočne stojí za zmienku, je reakcia samotného Neila, ktorý po tom, čo sa to dozvedel, pýtal od holiča vlasy naspäť alebo žiadal, aby peniaze, ktoré získal, venoval charite. Každému musí byť jasné, ktorú možnosť si zvolil.

Andrew Jackson dostal blok syra, ktorý vážil 630 kilogramov

Zdroj Alexander Maasch

Americký prezident dostal od jedného farmára neuveriteľne veľký syr – ten totiž vážil až 630 kilogramov! Zostal vystavený v Bielom dome viac ako rok, ale počas rozlúčkovej oslavy prezidenta Jacksona, ktorý opúšťal svoju funkciu, sa celý zjedol. Viete si teda predstaviť, koľko hostí sa muselo oslavy zúčastniť? Samozrejme, prítomný bol veľký dav ľudí a skoro každý si zo syra zobral aj domov.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre