Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1613 – Máte paniku z vlastnej svokry? Ak áno možno vám pomôže Lego alebo dúšok whisky

4207

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, čo spôsobuje nedostatok kofeínu a predstavíme si všestranného herca Denny DeVita.

Známy americký herec Danny DeVito začal svoju kariéru, ako kaderník. Okrem toho bol aj pohrebníkom, ktorý strihal vlasy nebohým ženám.

Rok pred svojou smrťou začal prvý prezident Spojených štátov vyrábať ražnú whisky a brandy. V rokoch 1798 až 1799 vyprodukoval viac, ako 40 000 litrov alkoholu. Bolo to omnoho viac, ako by vyprodukoval ktorýkoľvek iný liehovar na východnom pobreží v tom čase. Na Georgeovu whisky sa nezabudlo. Mount Vernon Georgea Washingtona dnes vyrába obmedzené dávky vyzretej aj nevyzretej whisky, umiestnenej v značkových fľašiach. Vyrábajú sa tradičným spôsobom z 18. storočia podľa zrekonštruovanej whisky z pôvodného liehovaru Georgea Washingtona.

Sloveso „unfriend“ prvý krát použil duchovný anglikánskej cirkvi Thomas Fuller v roku 1659. V liste Petrovi Heylinovi, cirkevníkovi, ktorý kritizoval Cirkevné dejiny Británie Fuller napísal, „Dúfam, pane, že nie sme vzájomní nepriatelia (unfriend) kvôli rozdielom, ktoré sa medzi nami stali.“

Spoločnosť bola založená v roku 1932 a pôvodne sa volala Billund Maskinsnedkeri. Lego je v súčasnosti jedným z najväčších výrobcov hračiek na svete. Od roku 1949 spoločnosť vyrobila viac, ako 600 miliárd dielikov. Ideál dobre sa zahrať je s Legom spojený už od začiatku.

V Diagnostickom štatistickom manuáli duševných porúch (DSM-5), ktorú využíva väčšina lekárov je vysadenie kofeínu uznané, ako porucha. DSM-5 zahŕňa diagnostické kritériá, ktoré pozostávajú z dlhodobého denného užívania kofeínu a 3 alebo viacerých abstinenčných príznakov vyskytujúcich sa do 24 hodín od náhleho ukončenia alebo zníženia užívania kofeínu.

Epizóda s názvom „Mister Skinnylegs“ obľúbenej rozprávky pre deti Peppa Pig bola v Austrálii zakázaná po tom, čo sa vyskytli viaceré sťažnosti od rodičov. Epizóda obsahuje scénu, v ktorej ocko Pig hovorí vystrašenej Pepe, že pavúky sú veľmi milé stvorenia a nemôžu nám ublížiť, po tom, čo jeden z nich vstúpil do jej izby. Austrália je však domovom viac, ako 10 000 druhov pavúkov, z ktorých viaceré sú jedovaté.

Prehnaný a iracionálny strach zo svokry sa nazýva Penterafóbia. Môže byť sprevádzaná nevoľnosťou, zhoršeným dýchaním, ale aj extrémnou úzkosťou. Pôvod intenzívneho a neprimeraného strachu zo svokry však nie je celkom známy.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre