Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1614 – Rozprávkové manželstvo a natlakované žifary

7399

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, o úžasných inštinktoch cicavcov a tiež to, ako NASA ochraňuje mimozemský život.

Wayne Allwine a Russi Taylor sa zosobášili v roku 1991. Obaja dabovali známe Disney postavy.

Keďže sú delfíny cicavce je nutné aby sa čas od času vynorili nad hladinu a nadýchli sa. To platí aj pre novonarodené mláďatá. Aby sa pri pôrode neutopili, rodia sa plutvou napred. Inštinkt matky a mláďaťa velí, aby sa po narodení čo najrýchlejšie dostalo nad hladinu. 

Aby sa zabránilo akejkoľvek kontaminácii zo Zeme je každá kozmická loď, ktorá mieri na Mars podľa prísneho protokolu planetárnej ochrany vyčistená a skontrolovaná. Hlavným cieľom je starostlivo kontrolovať predsunutú kontamináciu iných svetov pozemskými organizmami a organickými materiálmi prenášanými kozmickými loďami, aby sa zaručila integrita hľadania a štúdia mimozemského života, ak teda existuje.

Najvyšší krvný tlak zo všetkých cicavcov 220/180 majú žirafy. Normálny krvný tlak veľkých cicavcov sa pohybuje okolo 110/70. Žirafy ho ani nepocítia.

Alexander Graham Bell pôvodne navrhol, aby štandardným pozdravom pri odpovedaní na telefonát stalo slovo „Ahoy“ alebo akákoľvek jeho varianta.  

Sledovanie hororov môže skutočne zahusťovať krv. Holandská štúdia zistila, že sledovanie strašidelných filmov zvyšuje proteín zrážania krvi známy, ako faktor VIII. Výskum navrhol, aby sa na opis pocitu extrémneho strachu oprávnene použil termín „bloodcurdling“ (zrážanie krvi).

Sir Henry Morgan bol waleský admirál a neskôr guvernér Jamajky. Narodil sa okolo roku 1635 v Llanrhymney. Jeho strýko Edward Morgan bol tiež zástupcom guvernéra Jamajky.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre