Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1620 – Vyhrajte toľko piva, koľko váži vaša manželka a poslúchajte inak si vás nájde Krampus

6493

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, koľko krvi má priemerný človek a ako sa v japončine povie obľúbený americký fastfood. 

2 61

Napriek tomu, že je väčšina rýchleho občerstvenia McDonald´s v USA rovnaká, neplatí to pre iné krajiny vo svete. Napríklad v japončine sa meno maskota Ronald McDonald vysloví len ťažko, preto ho vymenili za ľubozvučnejšiu verziu Donald McDonald. 

3 43

V ľudskom tele koluje 4 až 6 litrov krvi, čo môže predstavovať okolo 8% z celkovej hmotnosti človeka. 

4 19

Drobné žltkasté kvapôčky na povrchu jahody sa nazývajú „nažky“. Teoreticky je každá z nich ovocím, pretože obsahujú skutočné semeno jahody. 

Spravna sablona 16

Edisonovým prvým dieťaťom bola dcéra Marion, ktorá sa narodila v roku 1873. Otec ju láskyplne nazýval „Dot“ (Bodka), ako odkaz na Morseovu abecedu. Jej mladší brat Thomas zasa získal prezývku „Dash“. 

6 11

Krampusnacht sa oslavuje večer pred oslavou sviatku svätého Mikuláša v rôznych častiach sveta, no najmä v Rakúsku a Nemecku. Krampus je strašidelná postava, ktorá je napoly koza a napoly démon. Prichádza, aby potrestal neposlušné deti a vzal ich so sebou do podsvetia. Je opakom Mikuláša, ktorý prináša dobroty v rovnakom čase. 

7 12

Táto bizardná súťaž, ako preukázať mužskú silu sa koná od roku 1992. Na vzdialenosť cez 250 metrov musia súťažiaci zdolať pieskové, trávnaté a štrkové povrchy, ale aj 1 meter hlboký vodný úsek. Ak však zhodia svoj náklad, čaká ich 15-sekundová pokuta. 

8 12

Pôvodná verzia najpredávanejšej stolovej hry Monopoli sa volala „The Landlord´s Game“ a vytvorila ju Elizabeth Magie v roku 1904. Hra bola navrhnutá tak, aby ukázala, ako nájomné obohacuje vlastníkov nehnuteľností a ochudobňuje nájomníkov. Neskôr bola táto verzia pozmenená a patentovaná pod názvom „Monopoly“ dizajnérom stolových hier, Charlesom Darrowom, ktorý ju predal spoločnosti Parker Brothers.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.