Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1622 – Geniálny holandský nápad a žena, ktorá pri hľadaní medi prerušila internetové spojenie v celej krajine

13576

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, prečo si ľudia v kanadskej oblasti Churchill nezamykajú dvere a povieme si o tichom efekte snehovej pokrývky.

2 72

Holandská spoločnosť VanMoof sa dlhodobo snažila nájsť spoľahlivého partnera medzi doručovacími spoločnosťami. Veľké, drahé, začínajúce, všetky nakladali s ich balíkmi tak, že vyzerali „akoby po nich prešli s kombajnom“. Taco Carlier, spoluzakladateľ spoločnosti, si všimol, že krabice s bicyklami VanMoofvizuálne podobné krabiciam nesúcim ploché televízory. Rozhodli sa umiestniť obrázok televízora na krabicu a pozrieť sa na výsledok. Počet škôd pri doručení klesol o 70–80%.

3 50

Len niekoľkom mesačnú trojicu našla polícia počas drogovej razie v Atlante v štáte Georgia v roku 2001. Podvyživené sa krčili v klietkach pod domom. Odvtedy žijú „bok po boku“ v rezervácii pre exotické zvieratá Noem´s Ark Animal Sanctuary.

4 23

V roku 2011 sa 75-ročná žena priznala k tomu, že keď hľadala meď poškodila optické káble, ktoré následne prerušili spojenie medzi Gruzínskom a Arménskom. 

5 18

V oblasti Churchill v Kanade žije asi 900 ľadových medveďov. To je dôvod, prečo ľudia musia nechať svoje autá a domy odomknuté, aby sa ubezpečili, že oni alebo niektorí okoloidúci môžu uniknúť v prípade stretnutia s jedným z týchto veľkých zvierat. Aby sa zvýšila bezpečnosť odporúča sa tiež určitým častiam úplne vyhnúť.

6 13

Pyramída sa nazýva Zeitpyramid a je verejným dielom od umelca Manfred Laber v nemeckom Wemdingu. Prvý betónový blok bol položený v roku 1993 pri príležitosti 1200. výročia mesta. Po necelých 640tich rokoch umiestnia stavitelia ďalšie bloky nad už existujúce. Či, ale budú ďalšie generácie v stavbe pokračovať je, ale otázne. 

7 14

Dôvodom, prečo je sneh schopný absorbovať zvuk, je ten, že je porézny. Snehové vločky sú šesťhranné kryštály s otvorenými priestormi. Tieto priestory absorbujú zvukové vlny a tým vytvárajú „tichý efekt“ nad snehovou pokrývkou.

8 14

V začiatkoch FedExu musel Smith vynaložiť veľké úsilie, aby udržal spoločnosť nad vodou. V jednom z prípadov, po zamietnutí kľúčovej pôžičky vzal posledných 5 000 dolárov spoločnosti a vybral sa ich znásobiť do Las Vegas. V hazardných hrách vyhral 27 000 dolárov, ktoré pokryli účet za palivo vo výške 24 000 dolárov. Udržal tak FedEx pri živote ešte jeden týždeň. 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.