Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1627 – Plod, ktorý dokáže uzdraviť telo matky a najhoršia marketingová katastrofa

26633

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, prečo zbierať každý cent a nenechávať neporiadok. 

2 91

Mike Hayes pochádza z početnej rodiny. Aj keď jeho rodičia neboli chudobní bolo ťažké zafinancovať všetkým školy. Mike popisuje svoj nápad zozbierať jednocentovky za svoj najlepší v živote. Pôvodných 2 500 dolárov, ktoré získal prácou v drogérii znásobil do obrovskej sumy a zaplatil si z nej svoje vzdelanie. 

„Naozaj nemám pocit, že by som žobral, úprimne verím, že nikto nebude mať pocit, že je ťažké poslať mi čo i len cent.“

3 65

„Bolo to celkom príjemné prekvapenie nechať sa unášať po mori 33 dní a nakoniec skončiť na ostrove, kde máte rodinných príslušníkov,“ povedal Temaei Tontaake.

4 30

Prenos a začlenenie fetálnych kmeňových buniek do orgánov matky sa označuje ako fetomaternálny mikrochimerizmus.

5 26

„Demencia je tak široko nepochopená“, povedal majiteľ nápadu Oguni v prezentácii pre reštauráciu. „Ľudia veria, že pre seba nemôžeme nič urobiť a tento stav bude často znamenať úplnú izoláciu od spoločnosti“. Tomu sa však reštaurácia snaží vyhnúť a dúfa, že zníži spoločenskú stigmu okolo tohto ochorenia.

6 20

V snahe získať veľmi potrebné finančné prostriedky, ponúkla letecká spoločnosť tento neobmedzený produkt prvej triedy ako päť až doživotnú permanentku. Rozhodnutie zriadiť tzv. „AAirpass“ prišlo po tom, čo letecká spoločnosť vykázala ročnú stratu 76 miliónov dolárov. Dôvodom bol zákon o deregulácii leteckých spoločností z roku 1978, ktorý znížil ceny leteniek. AAirpass je dodnes známa ako jedna z najhorších marketingových katastrof v histórii ľudstva.

7 20

Podobný príbeh sa stal aj mužovi v Cass County v Texase, ktorý sa rovnako pokúsil zastreliť pásavca. Guľka sa odrazila od panciera a trafila ho do hlavy. Teda aspoň takto to obaja strelci opísali polícii.

8 19

Susan Warrenová z Elyrie v štáte Ohio sa prvýkrát dostala do pozornosti úradov v máji 2012, keď sa rozhodla vlámať do domu úplne cudzieho človeka a upratať tam. Na servítke nechala napísaný účet spolu so svojím telefónnym číslom, aby mohla dostať zaplatené za svoje služby. Majiteľ domu však nezaplatil. Namiesto toho zavolal políciu, ktorá Warrenovú zatkla za vlámanie.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.