Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1630 – Smart hodinky, ktoré odhalili neveru a hrob na univerzite v Holandsku

9890

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, prečo je dobré si sem tam poplakať a povieme si aj to, čo je švédska „Fika“.

Vedci našli v emocionálnych slzách stopy stresových chemikálií, to by mohlo znamenať, že plač je formou úľavy od stresu.

Mexická spoločnosť Biofase vytvorila z kôstok avokáda bioplast, ktorý sa rýchlo rozkladá a na výrobu vyžaduje menej fosílnych palív. Príbory a slamky obsahujú 70% biomasy.

Deutsche Stiftung Organtransplantation (Nemecká nadácia pre transplantáciu orgánov) oznámila možné prípady besnoty u troch zo šiestich pacientov, ktorí dostali orgány od darcu, ktorý zomrel koncom decembra 2004. Týmto trom pacientom boli transplantované pľúca, obličky a pankreas. 

Hrob je otvorená diera v zemi, ktorá sa nachádza v záhrade za študentským kostolom na Radboudovej Univerzite v Holandsku. Ak nechcete ležať v hrobe, môžete si sadnúť aj na lavičku blízko neho. Telefón a osobné veci si môžete odložiť do skriniek umiestnených v budove.

„Na mojom Fitbite, ktorý sme si spolu synchronizovali, som dostala upozornenie, že medzi druhou a treťou hodinou ráno spálil 500 kalórií.“

Schopnosť potiť sa nám umožňuje bežať dlhšie ako väčšine zvierat. V skutočnosti dokážu niektorí ľudia bežať aj celé hodiny bez zastavenia.

Na mnohých pracoviskách vo Švédsku sú tieto prestávky, nazývané tiež fikarast alebo fikapaus, na dennom poriadku. 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre