Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1630 – Smart hodinky, ktoré odhalili neveru a hrob na univerzite v Holandsku

9825

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, prečo je dobré si sem tam poplakať a povieme si aj to, čo je švédska „Fika“.

2 106

Vedci našli v emocionálnych slzách stopy stresových chemikálií, to by mohlo znamenať, že plač je formou úľavy od stresu.

Spravna sablona 10 1

Mexická spoločnosť Biofase vytvorila z kôstok avokáda bioplast, ktorý sa rýchlo rozkladá a na výrobu vyžaduje menej fosílnych palív. Príbory a slamky obsahujú 70% biomasy.

4 35

Deutsche Stiftung Organtransplantation (Nemecká nadácia pre transplantáciu orgánov) oznámila možné prípady besnoty u troch zo šiestich pacientov, ktorí dostali orgány od darcu, ktorý zomrel koncom decembra 2004. Týmto trom pacientom boli transplantované pľúca, obličky a pankreas. 

5 34

Hrob je otvorená diera v zemi, ktorá sa nachádza v záhrade za študentským kostolom na Radboudovej Univerzite v Holandsku. Ak nechcete ležať v hrobe, môžete si sadnúť aj na lavičku blízko neho. Telefón a osobné veci si môžete odložiť do skriniek umiestnených v budove.

Spravna sablona 9 1

„Na mojom Fitbite, ktorý sme si spolu synchronizovali, som dostala upozornenie, že medzi druhou a treťou hodinou ráno spálil 500 kalórií.“

7 23

Schopnosť potiť sa nám umožňuje bežať dlhšie ako väčšine zvierat. V skutočnosti dokážu niektorí ľudia bežať aj celé hodiny bez zastavenia.

8 22

Na mnohých pracoviskách vo Švédsku sú tieto prestávky, nazývané tiež fikarast alebo fikapaus, na dennom poriadku. 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.