Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1633 – Ovocie mení kyslú chuť na sladkú a hologramový cirkus

6823

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, čo je to Antonov syndróm, a prečo si nepustiť do jedla muchy.

Spravna sablona 14 1

Dreň pomarančov a iných citrusových plodov je vláknitá, hubovitá biela štruktúra medzi šupkou a ovocím. Väčšina ľudí ju pred konzumáciou odstráni, pretože si myslia, že je horká alebo nejedlá. Pomarančová dreň má tendenciu byť žuvacia, ale je bez chuti.

2 124

Výskumníci v Taliansku hodnotili potenciálne zdravotné následky života v blízkosti deviatich rôznych skládok v regióne Lazio. Výsledky ukázali silnú súvislosť medzi sírovodíkom (používaným ako náhrada za všetky znečisťujúce látky emitované zo skládok) a úmrtiami spôsobenými rakovinou pľúc, ako aj úmrtiami a hospitalizáciami pre respiračné ochorenia. Výsledky boli obzvlášť výrazné u detí. Na konci sledovaného obdobia došlo k 18 609 úmrtiam.

4 39

Štúdio zaplatilo až 11 374 dolárov na hodinu za používanie moderných bojových lietadiel, Tom Cruise sa nesmel dotknúť ovládacích prvkov.

5 39

Miracle fruit je bobuľové ovocie, ktoré obsahuje bielkovinu zvanú miraculín. Tá sa viaže na sladké receptory na jazyku a spôsobuje, že kyslé jedlá chutia sladko. Tento efekt môže trvať30 minút. 

6 27

Je známe, že muchy vytvárajú tráviace šťavy, ktoré potom putujú do jedla, na ktoré si sadnú. Tie potravu rozložia do tekutej formy, ktorú sú potom schopné skonzumovať. Preto je dôležité mať jedlo zakryté a chránené pred muchami a iným hmyzom.

Spravna sablona 15 1

Cirkus Roncalli v Nemecku sa stal prvým, ktorý na svojich predstaveniach používa hologramy namiesto skutočných zvierat. Obsahuje 11 projektorov na vytváranie 3D hologramov a ďalších projekcií. Úžasným výsledkom sú hologramové kone, ktoré sa objavujú vo vzduchu a dupotajú okolo cirkusového kruhu, spolu so slonmi a dokonca aj rybami.

8 26

Antonov syndróm je zriedkavý príznak poškodenia mozgu vyskytujúceho sa v okcipitálnom laloku. Tí, ktorí ho majú, kortikálne slepí, ale často neústupne a tvárou v tvár jasným dôkazom svojej slepoty tvrdia, že sú schopní vidieť. Pacienti s týmto syndrómom sa správajú, ako keby videli aj napriek zjavnej strate zraku.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.