V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, prečo domáci miláčikovia nemusia byť svedkami každej Vašej činnosti, ale aj to kedy pavúky jedia svoje siete. 

Domáci miláčik bývalého prezidenta Spojených štátov, Andrewa Jacksona, začal vyslovovať obscénnosti počas pohrebu svojho pána, a preto musel byť z udalosti vyňatý. Reverend William Menefee Norment povedal, „pred kázňou a počas zhromaždenia davu sa zlý papagáj, ktorý bol domácim miláčikom, vzrušil a začal nadávať, tak hlasno a dlho, že rušil ľudí. Preto musel byť odstránený z domu„.

Tí, ktorí sa vrátia k jedeniu mäsa, uvádzajú rôzne dôvody. Sú to pocity väčšieho potešenia po jedle mäsa, túžby vrátiť sa k jeho chuti a štruktúre alebo potreby väčšieho množstva bielkovín. Podľa výskumov sa mnohí vegetariáni a vegáni vracajú k mäsu z finančných dôvodov. 

Pavúky jedia svoje hodvábne siete siete takmer každý deň. Jemný materiál je bielkovina. Konzumujú pavučiny, aby získali späť časť energie, ktorú vynaložili na ich stavbu.

Súdny spor z 3. januára, hovorí o tom, že muž z amerického štátu Illinois našiel mŕtvu myš v plechovke nápoja Mountain Dew. Spoločnosť sa vyjadrila s tým, že hlodavec by sa po tak dlhom čase (od výroby k predaju) premenil na „želé“. V súdnej odpovedi na návrh podaný Ronaldom Ballom stálo, že ak by bola myš ponorená do Mountain Dew medzi štyrmi a siedmimi dňami hlodavec stratí vápnik v kostiach a jeho brušná štruktúra praskne spolu s lebečnou dutinou. Takže nie je možné, aby sa v nápoji našlo telo myši. 

Vôňa čerstvo pokosenej trávy je vzdušná zmes zlúčenín na báze uhlíka. Rastliny uvoľňujú tieto molekuly, keď sú poškodené hmyzom, infekciami alebo mechanickými silami, ako je kosačka. 

Vznik slova inšpirovali riadky z latinskej gramatiky publikovanej na začiatku 19. storočia. Sú v nej uvedené niektoré bežne používané podstatné mená v genitíve s niektorými slovami, ako je „pendo“ a „facio“, ktoré sú vyjadrením niečoho, čo je bezcenné. 

Uvádza sa ako najdlhšie netechnické slovo v anglickom jazyku. Bolo zaznamenané od doby, kedy ho konzervatívny poslanec Jacob Rees-Mogg použil v parlamente 21. februára 2012.

Chrobáky, korytnačky, no musíme uznať, že dostať sa opäť na nohy môže byť ťažký kúsok. Zasluhuje si, preto vlastný výraz.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.