Zaujímavosti ku káve

Zaujímavosti ku káve je naša pravidelná dávka faktov, ktoré si môžete vychutnať s rannou alebo poobednou kávou. Vychutnajte si viac ako 1000 častí našej legendárnej série.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #389

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete ktorá postava zo Simpsonovcov viedla dialóg v každej epizóde, ale aj to, po koľkých sekundách bol vstrelený najrýchlejší gól.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #388

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko plechoviek Red Bullu musí vypiť muž, aby sa predávkoval kofeínom, ale aj to, cez čo všetko sa dokážu prehrýzť potkany.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #387

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete o arabských Simpsonovcoch, ale aj to, prečo bola pôvodne vytvorená hra Monopoly.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #386

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete ktorá hora je najšpinavšia na svete, ale aj to kedy sa srdce začalo používať ako symbol lásky.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #385

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aké veľké boli velociraptory, ale aj to, koľko ľudí žije v slumoch.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #384

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko trvá mozgu rozoznať, či sa niečo dotklo našej ruky, alebo nohy, ale aj to, akým dieťaťom bol Einstein.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #383

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko obyvateľov bolo v Londýne v rokoch 1939 a 2015, no aj ďalšie zaujímavé fakty!

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #382

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete ako sa nazýva strach z hrešenia, ale aj to, koľko sushi reštaurácií sa nachádza naprieč Amerikou.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #381

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čím bombardovali Japonci Čínu, ale aj to, aké zviera vydáva najhlasnejší zvuk.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #380

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete akú ženu mal William Shakespeare, ale aj to, čo je druhou najcennejšou komoditou na trhu.

Najlepšie časti

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #630: prečo...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, prečo sú ľavé ženské prsia menšie než pravé a tiež aj to, bez ktorej časti tela bol pochovaný Napoleon.