Zaujímavosti ku káve

Zaujímavosti ku káve je naša pravidelná dávka faktov, ktoré si môžete vychutnať s rannou alebo poobednou kávou. Vychutnajte si viac ako 1000 častí našej legendárnej série.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #398

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko litrov kyslíka spotrebuje človek za jedinýdeň, ale aj to, kedy sa Island stal samostatnou republikou.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #397

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete kto založil prvú súkromnú detektívnu agentúru, ale aj to, čo sa deje so ženským mozgom počas tehotenstva.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #396

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko rokov sa môžu dožiť papagáje, ale aj to, koľko dolárov daroval John D. Rockefeller počas svojho života.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #395

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, akú schopnosť majú slony, ale aj to, čím trpí 1 z 200 mačiek.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #394

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete aké zviera dokáže bez kyslíka vydržať mesiace, ale aj to, aký mýtus prevláda o našom mozgu.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #393

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko vírusov je u cicavcov zatiaľ neobjavených, ale aj to, za koľko bola predaná najdrahšia gitara na svete.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #392

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo bolo prvou vecou v menu McDonaldu, ale aj to, koľko % vašej krvi tvoria červené krvinky.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #391

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko by zabralo prejsť Mliečnu dráhu z jednej strany na druhú, ale aj to, čo nemôžete robiť, keď sa stanete prezidentom USA.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #390

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete čím bol výnimočný Tutanchamón, ale aj to, v akej krajine je Valentín zakázaný.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #389

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete ktorá postava zo Simpsonovcov viedla dialóg v každej epizóde, ale aj to, po koľkých sekundách bol vstrelený najrýchlejší gól.

Najlepšie časti

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #630: prečo...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, prečo sú ľavé ženské prsia menšie než pravé a tiež aj to, bez ktorej časti tela bol pochovaný Napoleon.