Zaujímavosti ku káve

Zaujímavosti ku káve je naša pravidelná dávka faktov, ktoré si môžete vychutnať s rannou alebo poobednou kávou. Vychutnajte si viac ako 1000 častí našej legendárnej série.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #368

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čo vyrábala v minulosti Nokia, ale aj to koľko trvá deň na planéte Merkúr.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #367

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko % ľudí bude bývať v mestách do roku 2050, ale aj to, ako berú ateizmus v Saudskej Arábii.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #366

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete aká je podľa KĽDR gramotnosť v ich krajine, ale aj to, koľko medu stačí jednej včele na to, aby obletela svet.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #365

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko kilometrov ročne nabicykluje 1 Holanďan, ale aj to, akú špeciálnu schopnosť má Nemka Veronika Seider.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #364

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete prečo musel paralympijský basketbalový tím Španielska vrátiť v roku 2000 svoje zlaté medaily, ale aj to, prečo sa Leonardo di Caprio volá Leonardo.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #363

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľkokrát sa počas dňa nadýchneme, ale aj to, koľko zarobil boxer Floyd Mayweather v roku 2015.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #362

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete o koľko % klesol počet havárií spojených s alkoholom po príchode Uberu do NYC, ale aj to, čo je najväčším "zabijakom" žien.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #361

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, aké IQ má pornohviezda Asia Carrera, ale aj to, koľko ľudí hovorí po anglicky.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #360

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko kníh denne prečítal Theodore Roosevelt, ale aj to, pri akej teplote sa topí čokoláda.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #359

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko iPhonov predal Apple za jeden deň v roku 2012, ale aj to, kedy naposledy v Austrálii zomrel človek kvôli pohryznutiu pavúkom. 

Najlepšie časti

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #630: prečo...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, prečo sú ľavé ženské prsia menšie než pravé a tiež aj to, bez ktorej časti tela bol pochovaný Napoleon.