Žiarlivosť mení ľudí – prípady, kedy človeka dohnala až k vražde!

437

Zažili ste už niekedy ten neodbytný tŕň v päte v podobe žiarlivosti? Každá vaša myšlienka sa točila okolo jednej osoby, nemohli ste spať, pracovať a pomaly už ani dýchať. Celá vaša existencia tým bola nasiaknutá. Aj taká je chorobná žiarlivosť. Rozhodne nie je príjemná ani pre jednu stranu. Najhoršie však je, keď dospeje k absolútne tragickému zámeru. Tomu totiž dokážeme len málokedy včas predísť. Či už je to kvôli partnerovi, priateľom alebo rodinným príslušníkom, žiarlivosť zvyčajne napácha obrovské škody. Hlavne, keď sa človek prestane ovládať.  

Gertrude Baniszewski mučila a zabila maloleté dievča

Zdroj M.

Dievča, ktoré Gertrude Baniszewski brutálne mučila a nakoniec zabila, malo len 16 rokov. Sylvia bola so svojou sestrou v dočasnej opatere rodiny Baniszewski. Počas tejto doby si ale k Sylvii vytvorila Gertrude nevysvetliteľnú nenávisť. Neustále ju obviňovala z nedostatočnej morálky a hriešnej duši. Sylvia preto bola fyzicky i psychicky týraná – bola bitá pálená cigaretami, zápalkami, rezaná, obmedzovaná na potrave a takisto bola sexuálne zneužívaná.

Postupne zomierala a keď už bolo jasné, že neprežije, Gertrude vymyslela plán, ako by jej smrť mohla hodiť na niekoho iného. To jej našťastie nevyšlo. Keď sa do prípadu zapojili aj psychológovia, ako možnú príčinu Gertrudinho správania určili žiarlivosť, nakoľko sama mala mizerný život.

Els Clottermans a veľmi zvláštny milostný trojuholník

Zdroj negar nikkhah

V bizarnom milostnom trojuholníku, ktorý vám predstavíme zavraždila belgičanka Els Clottermans svoju priateľku a “rivalku” Els Van Doren. Obe sa totiž zamilovali do toho istého muža, mladého a pekného Holanďana. Dohodli sa teda tak, že jedna z nich s nim bude spávať piatky a druhá v soboty. Els po čase takáto dohoda prestala vyhovovať a chcela mať spoločného milenca len pre seba. Rozhodla sa teda priateľku zabiť – nakoľko bola parašutistka, “pohrala” sa s jej uvoľňovacími šnúrkami, čo viedlo k tragickej nehode. 

Els uznali vinnou a odsúdili ju na 30 rokov väzenia. 

Sarah a jej priateľka plánovali vraždu viac ako rok

Zdroj: google images

60-ročná podnikateľka sa po nie celkom vydarenom živote dala dokopy s Ianom, mužom, s ktorým chodila ešte v mladosti. To však netušila, čo ju čaká. Ian mal totiž v mladosti pomer so Sarah, ktorá sa ním stala posadnutá, aj keď spolu nezostali. Akonáhle sa Sarah dozvedela o konkurencii, neváhala ani sekundu a rozhodla sa naplánovať dokonalú vraždu. Dokonca do toho zapojila aj svoju kamarátku. Plán vyšiel a Ian zomrel v dôsledku 41. bodných rán. Sarah aj jej kamarátka boli zadržané a našťastie odsúdené na doživotie.

Súrodenecká rivalita priviedla Elizavetu Dubrovinu do šialenstva

Zdroj: google images

22-ročná Ruska Elizaveta Dubrovina bola v roku 2016 vzatá do policajnej väzby za vraždu svojej 17-ročnej sestry Stefanie. Elizaveta vraj na mladšiu sestru žiarlila. Krutý spôsob, ktorým pripravila sestru o život vás nenechá chladným – údajne jej vypichla oči, odrezala uši a bodla ju asi 189-krát. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre