Život princeznej Diany predtým ako sa vydala? Bol taký ružový ako si myslíme?

847

Ohľadom smrti princeznej Diany sa veľa napísalo, hovorilo i vysielalo, no pravda a skutočné okolnosti onej tragédie zostávajú stále skryté, zahmlené. Netreba sa však vždy pozerať len na to najhoršie. Lady Diana bola skvelou matkou a úžasnou ženou. Čo však formovalo jej osobnosť a prispelo k tomu, kým bola? Aké bolo jej detstvo? 

Diana Spencer sa nenarodila do chudobnej rodiny, práve naopak. Obklopovalo ju bohatstvo, mala možnosť viacerých privilégií. Žila v obrovskom sídle a na detské čajové večierky chodila s princom Andrewom. Napriek tomu nebolo Dianino detstvo vždy šťastné, akoby sa nám na prvý pohľad mohlo zdať. Jej rodičia prešli ťažkým rozvodom, ktorý poznačil každého člena rodiny. Diana sa zrazu cítila bezmocná a stratená. Našťastie našla zmysel v charitatívnej práci a pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú.

Chcete vedieť viac? Potom vám odporúčame ponoriť sa do čítania.

Pochádza z váženej rodiny

Zdroj: wikimedia common

1. júla 1961 sa do slávnej britskej rodiny narodilo utešené dievča menom Diana Frances Spencer. Pýtate sa prečo slávnej? Ich rodokmeň bol rozsiahly, predsa len Dianin otec mal titul grófa – v poradí ôsmy v ich línii. 

Predpokladá sa, že ich bohatstvo pochádzalo z obchodovania s vlnou. Prvý titul získal ich predok v roku 1603 a titul grófa ďalší predok v roku 1765. Vyznamenali sa napríklad aj pomocou kráľovi Georgovi prevziať vládu nad Anglickom po tom, čo línia Stuartovcov skončila. 

Diana dokonca vysledovala svoj pôvod ku kráľovi Karolovi II. (r. 1660-1685) a Jakubovi II. (r. 1685-1688). 

Nepatrila k najlepším študentkám

Zdroj: wikimedia common

Diana mala iba 9 rokov, keď ju rodina poslala na internátnu školu. Po troch rokoch strávených v Riddlesworth, internátnej škole pre dievčatá, začala navštevovať ďalšiu školu, ktorá niesla názov West Heath Boarding School. 

Napriek snahe Diana v škole nevynikala, dvakrát neuspela a v 16-tich rokoch zo školy odišla. Rodičia ju ale poslali do Švajčiarska, kde mala absolvovať ďalšiu školu, ale ani v nej dlho nevydržala, pretože namiesto učenia a precvičovania francúzštiny radšej trávila čas lyžovaním. 

Nakoľko pochádzala z bohatej rodiny, neočakávalo sa, že pôjde nutne na vysokú školu, a tak sa vo svojich 18-tich rokoch rozhodla presťahovať do Londýna.

Ako dar k dosiahnutiu dospelosti dostala byt v Londýne

Zdroj: wikimedia common

Diana mala len 18 rokov, keď od svojich rodičov dostala dar, aký by si prial snáď každý z nás. Pri príležitosti dosiahnutia plnoletosti jej venovali byt v Londýne, kde následne bývala aj s tromi priateľkami. Diana označila dva roky života v tomto byte za svoje najkrajšie obdobie. 

Jej snom bolo stať sa tanečnicou

Zdroj: shutterstock

Ako mladé dievča nemala Diana ambíciu stať sa princeznou, ani precestovať krajinu. Napĺňali ju fyzické aktivity, ktoré si vyžadovali disciplínu a tréning ako napríklad tenis, lyžovanie alebo plávanie.

Diana ale vždy snívala o tom, že sa stane tanečnicou. Myslela to natoľko vážne, že vo svojich 17-tich rokoch požiadala tanečnú školu Vacani, či by ju nemohli zamestnať ako učiteľku tanca. Vo voľnom čase sama trénovala rôzne figúry, ale kvôli jej výške bola pre ňu práca baletky priťažká. Mesiac tu pracovala, ale potom sa jedného dňa v práci neukázala. Nikdy neuviedla dôvod, prečo sa tak rozhodla.

Predtým, ako sa vydala do kráľovskej rodiny, pracovala ako opatrovateľka

Zdroj: ranker.com

Princezná Diana rozhodne nemusela pracovať, aby sa uživila, napriek tomu vystriedala hneď niekoľko zamestnaní, kým sa vydala za princa Charlesa. 

Ešte ako tínedžerka pracovala ako opatrovateľka. V rámci tejto práce musela upratovať kuchyňu, prať kopy bielizne a starať sa o malého chlapca menom Patrick. Popri tejto práci, ale bola ešte zamestnaná aj v škôlke.

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre