Zopár šialených vecí, ktoré ľudia (alebo zvieratá) urobili počas spánku

525

Už ste sa niekedy zobudili a ocitli ste sa uprostred bizarnej alebo poburujúcej situácie, aby ste si uvedomili, že ste vlastne celý čas spali? Námesačnosť, rozprávanie, a dokonca aj vykonávanie zložitých úloh počas spánku je bežnejšie, ako by ste si mysleli. Námesačnosť je bežným problémom, ktorý postihuje až 4 % dospelých a prispel k mnohým hlúpym príbehom. Mnohí jednotlivci v aplikáciách sociálnych médií, ako sú TikTok a podobne, získali veľkú sledovanosť a viralitu vďaka svojim zábavným výčinom počas spánku. Niektorí však dokážu oveľa viac než len rozprávať a chodiť v spánku. Dokonca aj zvieratá sa počas spánku dokážu vyšantiť! Nevedomá myseľ môže viesť k naozaj nečakanému správaniu. Ponorme sa do podivného a fascinujúceho sveta spánkových výstrelkov.

Posielanie ZZZ-mailu

V poslednom čase, keď sa práca na diaľku dostáva do popredia, je produktivita najvyššou prioritou. Teraz sa viac ako kedykoľvek predtým zdá, že písanie e-mailov a virtuálne stretnutia sú pre nás druhou prirodzenosťou. Niektorí ľudia môžu posielať e-maily aj počas spánku! Článok v New York Times informuje o skúsenosti istej ženy, ktorá údajne uprostred noci – keď spala – odoslala niekoľko e-mailov v priebehu ôsmich minút. V článku sa tiež uvádza, že všetky správy mali nezvyčajné veľké písmená, interpunkciu a jazyk. „!HELP ME P-LEEEEESE“ bolo predmetom jednej správy, po ktorej nasledovalo pozvanie na večeru a drinky v inej. Priatelia boli z týchto e-mailov zmätení a žena si na ich odoslanie nepamätala! Preto je dôležité stanoviť si hranice medzi pracovným a súkromným životom a zavrieť notebook, akonáhle odbije 17:00 – najmä ak ste v minulosti mali vo zvyku zaspávať.

Zdroj Brett Jordan

Nevedomé prekonanie 14 km počas spánku

Prejsť jeden km je dosť náročné, ale istá žena v Colorade dokázala v spánku prejsť niekoľkokrát toľko! Podľa článku ABC News sa 19-ročná Taylor Gammelová v utorok ráno stratila na niekoľko hodín, kým sa… zobudila… 14 km od svojho domova. Neskôr však polícii povedala, že si na svoje námesačné dobrodružstvo nepamätá, hoci sa od svojho denverského domova vzdialila asi 14,5 km. Taktiež ju našli stále v pyžame a bez topánok. Keďže sa našla bez dokladov, peňaženky a peňazí, v článku sa uvádza, že je pravdepodobné, že nastúpila do autobusu alebo auta. Našťastie sa Gammelovej podarilo bez ujmy vrátiť domov.

Zdroj Arek Adeoye

Polnočné občerstvenie nie je len pre tých, ktorí nespia

Jedenie počas spánku je bežným neduhom a akokoľvek humorne tento stav môže znieť, je to dezorientujúca skúsenosť. Podľa článku ABC News sa s týmto nezvyčajným spôsobom stravovania stretlo viac ako milión ľudí, z ktorých väčšinu tvoria ženy. Príčiny spánkového jedenia však stále nie sú úplne známe. V článku sa potom uvádza rozhovor so ženou menom Amy Koechler, ktorá týmto stavom trpí. V článku sa tiež uvádza, že „po zaspatí Koechlerová takmer každú noc vstala, odbehla do kuchyne, našla si občerstvenie a zjedla ho – bez toho, aby sa zobudila“. Ak sa teda často budíte vedľa chutného občerstvenia, možno by bolo rozumné dať sa vyšetriť!

Zdroj nrd

Ďalší druh, ktorý spí a je – soby!

Jedenie počas spánku sa netýka len ľudí! Soby sa na náročnú arktickú zimu pripravujú tak, že trénujú svoje telo na to, aby sa počas spánku dopĺňalo. Časopis Smithsonian Magazine sa odvoláva na štúdiu, ktorá si všimla, že čím dlhšie soby prežúvajú potravu, tým sa zdajú byť oddýchnutejšie. Po analýze záznamov mozgov sobov vedci zistili, že keď soby prežúvajú potravu, „ich mozgové vlny sa podobajú vlnám počas spánku bez rýchlych očných pohybov (REM). Keďže sa zdá, že si užívajú výhody takéhoto spánku, zatiaľ čo pokojne prežúvajú, zvieratá sú po prežúvaní oddýchnuté.“ To umožňuje zvieratám pri boji s drsným arktickým podnebím priberať!

Zdroj Saad Chaudhry

Jeho umelecké schopnosti sa prejavujú, len keď spí

Lee Hadwin je zaujímavý prípad, pretože jeho umelecké schopnosti sa dajú využiť len vtedy, keď spí! Spravodajská stanica BBC News informovala o jeho fascinujúcom príbehu a uviedla, že keď mal Lee Hadwin štyri roky, „čmáral po stenách“. Hoci toto správanie nie je u dieťaťa prekvapujúce, bola tu jedna vec, ktorá ho odlišovala – keď to robil, spal. V rozhovore pre BBC Hadwin uviedol: „V pätnástich rokoch, vtedy začalo byť umenie naozaj zložité, som nakreslil tri malé Marilyn Monroes. Zvláštne bolo, že v bdelom živote nemám žiadne umelecké nadanie.“ Ľudia si len ťažko dokážu predstaviť, ako Hadwin dokáže takýto výkon – a práve preto sú mnohí ochotní zaplatiť za možnosť vlastniť jeho diela. Zdá sa, že niekoľko svojich diel predal za tisíce dolárov, niektoré dokonca za státisíce! Časť z každého predaja venuje charitatívnym organizáciám, ako je Amnesty International.

Zdroj Kaizen Nguyễn

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre